• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

"Велике будівництво" збереже загальний баланс зелених насаджень під час зведення Київської обхідної

Згідно з планом програми Президента "Велике будівництво" на місці кожного зрубаного дерева при будівництві Київської обхідної дороги висадять нове

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє пресслужба “Укравтодору”.

Заява Укравтодору була опублікована у відповідь на заяву Української природоохоронної групи (UNCG) щодо того, що будівництво КОД начебто може призвести до знищення 40 гектарів лісу. До такого висновку команда UNCG дійшла, ознайомившись із візуалізацією будівництва КОД на ділянці між дорогами М-07 Київ — Ковель та М-06 Київ — Чоп.

"Дійсно, ця ділянка проходить через два лісових масиви — Київського та Клавдієвського лісгоспів. Наразі ділянка якраз на етапі проєктування. Наголосимо, що незалежно від остаточного варіанту проєкту, він обов’язково передбачатиме компенсаційну висадку дерев. Замість кожного видаленого дерева буде висаджено нове. Таким чином, будівництво КОД не вплине на загальний баланс зелених насаджень в області", - повідомили в Укравтодорі.

Планом програми “Велике будівництво”, передбачено, що КОД буде маршрутом-напівкільцем навколо Києва, який починатиметься від дороги М-07 Київ — Ковель, йтиме через дороги М-05 Київ — Одеса, Н-01 Київ — Знам’янка, Н-08 Бориспіль — Маріуполь, М-03 Київ — Харків — Довжанський, обхід міста Бровари і виводитиме до дороги М-01 Київ — Чернігів — Нові Яриловичі.

Загальна протяжність автошляху складатиме майже 150 км. Будівництво КОДУ обговорювалось упродовж останніх 15 років. Влітку 2020 року вдалося перейти до конкретних дій: “Укравтодор” замовив проєктування перших ділянок. Наразі 2 ділянки проєктується, на ще 2 — оголошено тендер. Влітку “Укравтодор” отримає перші проєкти, після чого буде розпочато будівництво.

Планується, що будівництво КОД вдасться завершити за 4–5 років за наявності стабільного фінансування. Це допоможе розвантажити столицю від транспорту, і дати можливість транзитним автомобілям комфортно пересуватись країною.

Нагадаємо, раніше заступник керівника Офісу Президента, координатор програми Президента "Велике будівництво" Кирило Тимошенко розповів, що у рамках програми Президента планується відбудувати до кінця 2023 року всю мережу загальнодержавних доріг, за яку відповідає Укравтодор. Це більше 20 тисяч кілометрів.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua