• USD 27.8
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

"Будь-які формати безуспішні": Кравчук згадав плани Єльцина на Україну

Перший президент України, глава української делегації в Тристоронньої контактній групі Леонід Кравчук заявив, що Росія вважає Україну частиною своїх стратегічних інтересів і конфлікт не завершиться, поки в Кремлі кардинально не переглянуть підходи до зовнішньої політики

Реклама на dsnews.ua

Про це Кравчук сказав в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

"Потрібно розуміти так, що це іде гра, політична гра навколо одного важливого моменту в політиці Росії. Я хочу сформулювати одне дуже важливе положення, яке я обговорював ще з Борисом Єльциним. Він попросив мене послухати один документ, який він буде виносити на затвердження Федеральних зборів Росії. Цей документ називався "Основи зовнішньої політики Росії". В одному з перших пунктів значилось таке: Україна була, є і буде в системі стратегічних інтересів Росії. Я був здивований і кажу, що в Біловезьких угодах позначено, що ми рівні держави, що кожна буде незалежною суверенною. Він каже: це так записано, але історія в нас дуже непроста, були плюси і мінуси, але більше було того, що ми були десь єдині тривалий час", — сказав він.

За словами Кравчука, можна пропонувати "будь-які формати, схеми і на рівні Україна-Росія, і за участю європейських держав, але поки не буде змінена зовнішня політика Росії і концептуально Росія не відмовиться від вирішення будь-яких питань тільки силою, а не з дотриманням норм міжнародного права, ми успіху не будемо мати".

"Тому я вважаю, що сьогоднішній день, день, коли я бачу, як Європа починає краще бачити, як ЄС і США сходяться на спільних позиціях щодо України і не тільки – на цій підставі я можу говорити про важливий висновок: позитивні впливи і рішення на Заході на боці України. Щодня є якийсь приклад. Якщо все зібрати в одну позицію, то все це означає – попередження Росії, що не можна безкарно розвʼязувати конфлікти і думати, що хтось повірить, що справді демократичні сили будують Росію", — зазначив перший президент.

Як повідомляла "ДС", раніше Леонід Кравчук заявив, що умовою остаточного розриву дипломатичних відносин з Росією стане відмова Москви брати участь в "нормандському" і "мінському" форматах.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua