• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Будапешт зажадав відправити місію ОБСЄ на Закарпатті

Реклама на dsnews.ua
Організація з безпеки і співробітництва Ради Європи повинна надіслати спостерігачів на Закарпатті

З таким закликом виступив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто в рамках 24-го засідання Ради міністрів ОБСЄ у Відні, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

Глава угорської дипломатії запевнив, що Будапешт підтримує Україну у багатьох сферах, фінансує багато інфраструктурних та інституційних проектів".

"...саме тому прийняття парламентом України закону про освіту у вересні цього року стало для нас справжнім розчаруванням. Цей закон забирає існуючі права осіб, які належать до нацменшин, що стосується освіти і навчання рідною мовою. Він абсолютно суперечить двостороннім і багатостороннім зобов'язаннями України, включаючи зобов'язання з ОБСЄ", - сказав він.

При цьому заявив про наявність "націоналістичних сентиментів" в Україні. Після чого Сійярто перейшов до так званого питання напруженої ситуації в Закарпатської області.

"Леді і джентльмени, ми стурбовані напруженістю в Закарпатській області, де проживає 150 тисяч угорців. Там відбувалися антивенгерские демонстрації, до яких приєдналися жителі інших регіонів України, в ході яких відбувалися наруги над національними символами і скандировались антивенгерские гасла. У зв'язку з цим ми наполягаємо на постійному присутності спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Закарпатській області", - заявив він.

Нагадаємо, днями глава МЗС Угорщини Петер Сійярто в черговий раз заявив, що Україна, прийнявши новий закон про освіту, порушила зобов'язання перед НАТО, тому повинна відкликати його.

    Реклама на dsnews.ua