• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 46
Спецпроєкти

Майбутній закон про столицю розділить посаду мера і голови КМДА, а також поверне районні ради

Реклама на dsnews.ua
Депутати від фракції "Слуги народу" пропонують повернути в Києві районні ради і розділити посаду мера і голови Київської міської державної адміністрації

Відповідний законопроект зареєстрований у Верховній Раді 13 вересня, але текст документа поки не оприлюднений, повідомляє "ДС" з посиланням на LB.ua.

Проект закону стосується внесення змін у Закон "Про столицю України - місто-герой київ".

У попередній редакції законопроекту, яка потрапила в руки журналістам, йдеться зокрема про те, що "Київську міську державну адміністрацію очолює голова, який призначається і звільняється з посади Президентом України за поданням Кабінету Міністрів України".

Посаду голови КМДА - не сумісна з будь-якими іншими посадами.До повноважень голови КМДА, зокрема, відноситься можливість "припинити дії будь-якого акту місцевого самоврядування шляхом висловлення протесту в письмовій формі з одночасним зверненням до суду".

Для цього передбачені наступні рядки: не пізніше ніж 7 днів - щодо кадрових призначень на посади керівників структурних підрозділів виконавчих органів Київської міської ради та районних у місті Києві рад; не пізніше ніж 14 днів - по актів індивідуальної дії; не пізніше 30 днів - по актів нормативно-правового характеру.

Якщо ж голова КМДА не звернувся в суд або суд відхилив його позов, то відповідний акт набирає законної сили.

Також законопроект пропонує відновити районні ради в Києві та виконавчі комітети цих рад. Бюджет Києва буде формуватися з міського та районних бюджетів столиці.

Над текстом законопроекту працював колишній нардеп Юрій Ганущак. Однак він сказав, що не знає, яким був його фінальний варіант. За його словами, схожий проект закону він подавав ще в 2012 році.

Раніше "ДС" повідомляла, що український парламент підтримав у першому читанні проект закону про додаткових гарантії захисту права власності в Україні, так званий "антирейдерський закон".

    Реклама на dsnews.ua