• USD 27.2
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Бюджетний комітет із липня не розглянув у другому читанні законопроєкт щодо кисневих станцій у лікарнях, – Ірина Геращенко

Бюджетний комітет парламенту досі не розглянув законопроєкт щодо забезпечення лікарень кисневими станціями у другому читанні

Ірина Геращенко
Ірина Геращенко
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила у Facebook співголова фракції "Європейська Солідарність" Ірина Геращенко, передає "ДС".

Як відомо, "ЄС" та "Голос" вимагають ухвалити законопроєкт 5460 на позачерговій сесії. 

"Європейська Солідарність" і "Голос" отримали підписні листи на  позачергову сесію для негайного прийняття законопроєкту 5460 для забезпечене всіх регіонів додатковими кисневими підстанціями. Але ж яка ганьба. З’ясувалося, що з липня бюджетний комітет не спромігся розглянути цей законопроєкт у 2 читанні", – пише Геращенко. 

"Публічно звертаємося до керівництва бюджетного комітету з вимогою негайно зібратися і підготувати критично важливий законопроєкт до розгляду в сесійній залі", – зазначає співголова фракції "Європейська Солідарність".

Проєкт Закону про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" щодо збільшення видатків на закупівлі, проектування та встановлення кисневих станцій був прийнятий у першому читанні 15 липня 2021 року. 

З огляду на стан електромереж закладів охорони здоров’я встановлення кисневих станцій є єдиним способом забезпечення кисневої незалежності лікарень, наголошують автори проекту. 

Більше того, встановлення кисневих станцій є доцільним і там, де уже присутні інші способи кисневого потоку, такі як кисневі балони або кисневі резервуари, що дозволить лікарням мати вибір між джерелами кисню: пацієнти, які знаходяться на штучній вентиляції легень (ШВЛ) можуть використовувати високоякісний кисень з балонів або резервуарів, інші ж пацієнти, яким цілком достатньо кисню з власного генератора кисневої станції лікарень, зможуть його використовувати.

Забезпечення мережі опорних лікарень кисневими станціями також дозволить зменшити попит лікарень на кисень у балонах, що зменшить навантаження на логістичну мережу, та дозволить повністю задовольнити попит у кисні.

Проєкт передбачає створення нової бюджетної програми "Централізовані закупівлі кисневих станцій для опорних закладів охорони здоров’я", а також виділення субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на закупівлю опорними закладами охорони здоров’я послуг щодо проектування та встановлення кисневих станцій. 

    Реклама на dsnews.ua