• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Це нова реальність: Кулеба заявив про перегляд відносин в Білоруссю

Реклама на dsnews.ua

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба підтвердив, що відкликав посла України в Білорусі Ігоря Кизима для консультацій у зв'язку з позицією Олександра Лукашенка, де-факто виконуючого обов'язки президента Білорусі

Про це йдеться в заяві глави зовнішньополітичного відомства, оприлюдненій на сайті МЗС, передає "ДС".

"Як ви знаєте, минулої пʼятниці офіційний Мінськ передав затриманих "вагнерівців" до Росії, попри наявність усіх правових та моральних підстав передати їх Україні. Цей крок підірвав довіру між нашими країнами та завдав важкого удару нашим двостороннім відносинам. Після цього Олександр Лукашенко неодноразово і абсолютно безпідставно звинувачував Україну у недружніх кроках проти Білорусі", — зазначив Кулеба.

За словами міністра, загрозу для безпеки громадян і регіону становлять офіційні повідомлення про можливе активне залучення Росії і ОДКБ до врегулювання ситуації в Білорусі.

"Сукупність зазначених фактів та дій, а також розвиток подій у Білорусі, суспільство якої висловило вотум недовіри офіційним результатам виборів президента Білорусі, кардинально змінює ситуацію в українсько-білоруських відносинах", — додав він.

Кулеба підтвердив, що викликав посла України Ігоря Кизима з Мінська до Києва на консультації "для оцінки перспектив українсько-білоруських відносин у новій реальності, що склалася, вироблення відповідних рішень з урахуванням усього комплексу факторів".

"Ми вперше в історії вдаємося до такого кроку у відносинах з Білоруссю, і робимо це виключно через неприпустимі дії Мінська. Запевняю, що ми будемо жорстко захищати свої національні інтереси. При цьому виклик посла на консультації жодним чином не вплине на нашу здатність забезпечувати права та законні інтереси громадян України на території Білорусі", — підкреслив міністр.

Він також нагадав, що МЗС рекомендувало українським громадянам утриматися від відвідування Білорусі. А тим, хто вже перебуває в Білорусі, відомство радить уникати масових заходів та місць скупчення громадян.

Як повідомляла "ДС", 16 серпня Олександр Лукашенко, виступаючи на провладному мітингу в Мінську, звинуватив Україну в закликах провести нові вибори в Білорусі.

В Офісі президента України цю заяву спростували, зазначивши, що Білорусь робить недружні кроки по відношенню до України. Мова, зокрема, йде про видачу Росії бойовиків ПВК "Вагнер", які воювали на Донбасі.

    Реклама на dsnews.ua