• USD 27.7
  • EUR 33.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Це зрада! Зеленський розкритикував відмову України від ядерної зброї

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський вважає відмову від ядерної зброї зрадою України та великою помилкою. Разом з тим він вважає "неправильним прагнути повернути ядерний статус" 

Про це глава держави заявив в інтервʼю програмі Axios, що виходить на платформі HBO, інформує "ДС".

"Загалом я вважаю, що це зрада стосовно України. Я вважаю, що це велика помилка. Адже будь-які світові дипломатичні домовленості від моменту, коли не виконується Будапештський меморандум, "помножені на нуль". І що б ми далі не підписували, про що б країни не домовлялися, завжди буде ризик, що хтось скаже, що це якийсь папірець і необов’язково його виконувати. Тобто у XXI столітті досі діють традиції середньовіччя, коли діє не сила домовленостей, а просто сила. Хто сильніший, у кого більше зброї – той, скажімо так, пише Конституцію твоєї країни. Це образлива ситуація. В України було декілька таких ситуацій", — сказав Зеленський.

Разом з тим він озвучив тезу, що "ядерна зброя – це дуже погано". "Але якби в Україні зараз була ядерна зброя, якби ми тоді не зробили таку велику помилку, а я вважаю, що це помилка на сьогодні, то не було б вторгнення, і ми мали б свої території. Тому що ми завжди могли б говорити на рівних з Російською Федерацією та з усім світом. Ось і все", — підкреслив президент.

На запитання, чи не думає він про те, щоб спробувати повернути Україні ядерний статус, Зеленський відповів, що "сьогодні це неправильно робити". На думку президента, "ми повинні не перетворюватися з людей на звірів", бо "цивілізація врешті-решт переможе".

"З усіма мінусами демократії, з усіма мінусами ядерного роззброєння, з усіма викликами, які були і є у нас, коли забрали нашу територію і вбили 14 тисяч людей, – все-таки, якщо ми хочемо побудувати демократичну, цивілізовану країну, ми повинні йти за світовим законом, повинні залишатися людьми", — вважає Зеленський.

Як писала "ДС", Зеленський в інтервʼю американському журналісту відмовився розповісти про те, що потрібно робити для досягнення миру на Донбасі. Свою позицію він аргументував небажанням "відкрити свої карти" президенту РФ Путіну.

    Реклама на dsnews.ua