• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

Чим запам'ятався Райнин на посаді губернатора

"ДС" з'ясовувала причини економічних успіхів і недоробок колишнього керівника Харківської області, а нині – глави Адміністрації президента
Фото: filarmonia.kh.ua
Фото: filarmonia.kh.ua
Реклама на dsnews.ua

До призначення на посаду глави президентської Адміністрації Ігор Райнин більше півтора років пропрацював головою Харківської облдержадміністрації. Цю посаду він зайняв 3 лютого 2015 р. Тому результати, показані Харківщиною в минулому році, так само як і в січні-липні 2016 р., можуть служити ілюстрацією ефективності керівництва регіоном. Якщо скористатися даними Держстату і приймати в розрахунок тільки мирні регіони (без окупованих АРК і Севастополя та полуоккупированных Донеччини та Луганщини), то виходить така картина.

За динамікою реальних зарплат (з урахуванням інфляційного знецінення) Харківщина посіла в 2015 р. 20-е місце (тобто четверте знизу) серед 23 мирних регіонів, допустивши падіння на 22,7%. У першому півріччі 2016 р. реальні зарплати в області зросли на 4,6% порівняно з аналогічним періодом минулого року, і тут Харківщина знову опинилася серед відстаючих: 17-е місце (тобто сьоме знизу).

Однак не варто забувати, що будь-яку регіональну статистику необхідно розглядати в контексті загальної соціально-економічної ситуації в країні. А вона така, що Харківська область, що межує з територіями, де проводиться СОТ, має проблеми, пов'язані зі збоями або взагалі розривом економічних зв'язків з сусідніми областями.

Це - об'єктивна причина, яка не дозволяє рости реальних зарплат в регіоні.

По динаміці промисловості Харківщина посіла в 2015 р. 21-е місце (тобто третє знизу), показавши падіння на 11,8%. У січні-липні 2016 р. - 9-е місце: зростання промвиробництва на 4,4% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Прогрес в наявності. Хоча багатьом може здатися, що темпи зростання недостатні. Критики часто згадують, що Харківщина - одна з небагатьох областей, які володіють потужними підприємствами оборонно-промислового комплексу, які отримали великі оборонні замовлення від держави. Проте лише завдяки цим підприємствам значне зростання промисловості не забезпечиш.

Краще справи на Харківщині йдуть в будівництві. По динаміці будівельної продукції область була на 9-му місці в минулому році (зростання на 2,5%) і посіла 7-е місце за підсумками семи місяців 2016 р. (зростання на 24%). Зокрема, загальна площа прийнятого в експлуатацію житла виросла в 2015 р. на 36,3%, у першому півріччі 2016 р. - ще на 31,4%. Це, зокрема, є наслідком появи великого числа вимушених переселенців з Луганщини і Донеччини. Не слід забувати, що Харківська область зіткнулася з необхідністю вирішення їх нагальних проблем, і це був один з найскладніших викликів для Ігоря Райнина.

В сільському господарстві в минулому році більшість областей мали падіння виробництва. Харківщина по динаміці сільгосппродукції опинилася на 9-му місці, показавши спад на 2,7%. У січні-липні 2016 р. область опустилася на 8-е місце знизу серед 22 мирних областей, допустивши падіння сільгоспвиробництва на 1,7%.

Реклама на dsnews.ua

По динаміці роздрібної торгівлі Харківщина була в 2015 р. на 19-му місці (четвертому знизу), допустивши падіння обороту на 19%. У січні-липні 2016 р. оборот роздрібної торгівлі в області зріс на 4,1%: Харківщина поділила п'яте-шосте місця з Херсонщиною.

В цілому в нинішньому році спостерігається покращення показників Харківської області, хоча там, як, втім, і в переважній більшості регіонів країни, видатних проривів не сталося. Але при Райнине був зроблений заділ на майбутнє, і тепер питання в тому, чи буде його змінник успішніше у вирішенні соціально-економічних проблем регіону.

    Реклама на dsnews.ua