• USD 36.6
  • EUR 37.9
  • GBP 43.9
Спецпроєкти

"Через ProZorro". Заступник Кличка Кулеба розповів, як будуть видавати місця під МАФи в Києві

У Києві близько 1,5 тис. незаконних тимчасових споруд, які потрібно демонтувати

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив заступник голови КМДА Олексій Кулеба в інтервʼю виданню "Українські новини".

"2021 року в Києві налічується близько 8,5 тис. МАФів, з яких 7 тис. — законні. Тобто на сьогодні ми маємо близько 1,5 тис. тимчасових споруд без відповідних дозвільних документів. Всього за пів року вже демонтували понад 3 тис. елементів. Головне завдання — взяти процес повністю під контроль. У псевдо підприємця не повинно зʼявлятися бажання встановлювати нові споруди без правових підстав ", — сказав Кулеба.

Він зазначив, що незаконні МАФи не приносять доходів до бюджету і цю ситуацію планують змінити за допомогою впровадження системи "ProZorro".

"Ніяких податків вони не платять. У більшості випадків в незаконних спорудах працюють нелегали, які нічого офіційно не платять. Крім цього, порушують санітарні норми, їх продукція часто несе загрозу нашому здоровʼю. Незаконно підключаються до міських електромереж, за що ми з вами платимо. Ця проблема комплексна. Резюме таке. Я, як представник виконавчої влади, вважаю, що потрібно наводити порядок: єдині правила для всіх, прозорість, надходження в бюджет. Місця розміщення тимчасових споруд будуть продаватися через ProZorro за принципом монетизації. Хто більше заплатив за місце розміщення, той і може вести там підприємницьку діяльність", — заявив Кулеба.

Кулеба також повідомив, що "реформа" правил розміщення МАФів у Києві повʼязана зі змінами в нормативних актах Мінрегіону.

"Порядок розміщення тимчасових споруд регулює закон" Про регулювання містобудівної діяльності ". Своєю чергою він став основою наказу №244 Мінрегіонбуду "Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд". Тобто вся діяльність споруд регулюється цими двома документами на національному рівні. У 2020 році вийшла нова редакція наказу №244 Мінрегіону. Тому перед містом постало завдання внести зміни до власних регуляторні акти, щоб привести їх у відповідність із загальнодержавними нормами", — підсумував Кулеба.

    Реклама на dsnews.ua