• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Четверо гвардійців загинули 31 серпня марно

Тягнибок визнаний невинним у трагічні події під Радою, а це значить, що «Свобода» відмилася від всіх корупційних справ її колишніх міністрів
Фото: УНІАН
Фото: УНІАН
Реклама на dsnews.ua

Печерський районний суд Києва вирішив, що лідер "Свободи" Олег Тягнибок не причетний до організації масових заворушень під парламентом 31 серпня 2015 р. Таким чином, МВС зобов'язано спростувати висловлені раніше звинувачення глави відомства Арсена Авакова на адресу політика. І це притому, що в Мережі можна легко знайти кадри, на яких Тягнибок веде своїх соратників на ряди бійців Нацгвардії. Втім, хід розслідування тих трагічних подій спочатку свідчив про те, що лідерів "Свободи" свідомо виводили з-під удару правосуддя. Рішення Печерського районного суду столиці лише підтвердило це.

Нагадаємо, що в ході зіткнень учасників акції протесту, серед яких було багато активістів "Свободи", і бійців Нацгвардії 31 серпня минулого року загинуло четверо та було поранено більше сотні співробітників правоохоронних органів. За версією слідства, гранату, натворившую стільки біди, кинув представник (за деякими даними, раніше залишив лави організації) партії Олега Тягнибока Андрій Гуменюк. Але, за версією глави МВС Арсена Авакова, яку він озвучив в наступні дні після трагедії, масовими страйками керували лідери "Свободи" і, зокрема, Олег Тягнибок. Кілька колишніх народних депутатів і міністрів від цієї політичної сили навіть були оперативно затримані, а у них вдома провели обшуки. Зокрема, такі заходи торкнулися Юрія Сиротюка, Олега Гелевея, Едуарда Леонова та Ігоря Швайку.

Але, судячи з поточного ходу розслідування, вже зараз можна сказати, що терористів з "свободівців" не вийде. Принаймні, так вирішить суд. Адже найбільш активні процесуальні та слідчі дії з підозрюваними по цій справі проводилися восени минулого року. Коли ж стало зрозуміло, що багато виборців партії Тягнибока сприймають кримінальне переслідування представників "Свободи" як політичну розправу, що показали досить високі результати партії на місцевих виборах, справу почали спускати на гальмах.

Наприклад, колишній аграрний міністр Ігор Швайка був посаджений під домашній арешт, де він перебуватиме до 26 лютого. Така ж міра запобіжного заходу прийнято і стосовно Юрія Сиротюка, який перед цим два місяці провів у СІЗО. І це єдиний високопоставлений "свободівець", якому довелося сьорбнути тюремної баланди у справі про трагічні події 31 серпня. Хоча, як уже згадувалося, в спробі прорватися крізь ряди бійців Нацгвардії до парламенту були помічені разом з ним і інші близькі соратники, в тому числі і сам Олег Тягнибок. Але тепер, отримавши на руки рішення Печерського суду про невинність, лідер "Свободи" легко зможе відмазати і всіх своїх соратників. І все це під акомпанемент нового скандалу за участю міністра Авакова, який обов'язково відреагує на рішення суддів новим грізним пасажем на адресу "Свободи".

Таким чином, партія Тягнибока поступово позбавляється від звинувачень у причетності до тероризму. А інших підозрюваних в організації трагедії 31 серпня просто немає. І, що найдивовижніше, це судовий розгляд стало дуже вдалим прикриттям для соратників Олега Тягнибока від інших звинувачень у причетності до корупції

Нагадаємо, що Ігоря Швайку підозрювали в отриманні неправомірної вигоди. Мова йде про скандальну подарунку — дорогому мотоциклі, який він отримав під час перебування міністром аграрної політики від колишніх співробітників Державної продовольчо-зернової корпорації України. І це лише один приклад. Але тепер про ці "подвиги" Швайки вже ніхто не згадує, адже він "жертва режиму". Хоча незабаром може відмовитися і від справи про події 31 серпня, як це вдалося Олегу Тягнибоку. Тим більше, що ціна за таку послугу, як кажуть джерела "ДС" в парламентських колах, вже заплачена — це здача керівних посад в обласних радах Тернополя та Львова.

Реклама на dsnews.ua
    Реклама на dsnews.ua