• USD 36.6
  • EUR 39.8
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

Чотири харківських екс-беркутівця втекли в Росію

Реклама на dsnews.ua
Колишні співробітники спецпідрозділу "Беркут" (Харків) Олександр Костюк, Владислав Мастега, Артем Войлоков і Віталій Гончаренко 13 квітня втекли в Росію і зараз знаходяться там

Про це повідомив їхній адвокат Валентин Рибін, передає "ДС" з посиланням на "Цензор.НЕМАЄ".

Він повідомив, що запобіжний захід з чотирьох була лише у Гончаренка - його зобов'язали бути на першу вимогу суду.

"Однак ще не визначена підсудність", - говорить Рибін.

За твердженням адвоката, у трьох екс-"беркутівців" не було ніякої запобіжного заходу. У Костюка захід у вигляді особистого зобов'язання закінчилася ще в березні. Войлоков і Мастега до 13 квітня перебували під домашнім арештом. 13 квітня термін домашнього арешту закінчився.

"13 квітня вони тихенько сіли на автобус і поїхали в Росію. За внутрішніми паспортами, відкрито і абсолютно спокійно... Тільки не втекли, оскільки не були під запобіжними заходами, а виїхали в безпечне місце", - сказав Рибін.

Сьогодні на youtube-каналі фонду Рибина "Одіссей" з'явилося відеозвернення екс-"беркутівців", в якому вони заявили, що під час подій на Майдані виконували конституційний обов'язок "протидіючи радикалам, захищаючи життя, здоров'я і безпека законослухняних громадян" і "готові довести свою невинність у суді".

Також екс-"беркутівці" заявили, що вже три роки "піддаються кримінальному переслідуванню з боку різних державних органів і обдуреній частини суспільства".

Причиною для цього, стверджує Рибін, стала заява прокурора Сергія Горбатюка про те, що ГПУ буде скаржитися на дії судді, відпустив з-під варти екс-"беркутівця" Віталія Гончаренко під особисте зобов'язання.

Як повідомляла "ДС", 6 квітня колишній боєць спецпідрозділу "Беркут" Віталій Гончаренко був звільнений з-під варти під особисте зобов'язання. Він підозрюється у вбивствах учасників Евромайдана трьох активістів у Кріпосному провулку в Києві 18 лютого 2014 року.

    Реклама на dsnews.ua