• USD 27.7
  • EUR 33.7
  • GBP 39.2
Спецпроєкти

Чотири країни поскаржаться в ОБСЄ на Україну з-за законом про освіту

Реклама на dsnews.ua
Міністри закордонних справ Болгарії, Румунії, Угорщини і Греції підписали лист на ім'я глави Мзс України Павла Клімкіна, в якому висловили стурбованість окремими нормами закону "Про освіту"

Про це повідомила глава МЗС Болгарії Катерина Захарієва у коментарі місцевим ЗМІ, передає "ДС" з посиланням на "Українську правду".

"Ми, безумовно, стурбовані, і не випадково є спільна ініціатива з колегами з європейських країн, яких торкнеться цей закон. І сьогодні ми підписали лист з міністрами закордонних справ Угорщини, Румунії, Греції та Болгарії міністра закордонних справ України, у якому ми сигнализируем про те, щоб цей закон не торкнувся прав меншин та освіти на рідній мові. Ми відправимо такий же лист в Раду Європи та ОБСЄ", - повідомила вона.

"Українська сторона запевнила, що закон спрямований на зміцнення української мови і не вплине на вивчення європейських мов", - сказала міністр.

Захарієва також розповіла, що днями в МЗС Болгарії викликали заступника українського посла, де йому висловили заклопотаність у зв'язку з законом.

Як повідомляла "ДС", Угорщина звернулася зі скаргою до генерального секретаря ОБСЄ, уповноваженій організації у справах нацменшин та чинному голові ОБСЄ, а також до верховного комісару ООН з прав людини і комісарові ЄС з питань розширення та європейської політики добросусідства.

У МЗС Росії, в свою чергу, також заявили, що прийнятий Верховною Радою закон про освіту порушує інтереси мільйонів російськомовних громадян України і суперечить її Конституції і міжнародним зобов'язанням Києва.

Також розкритикували закон в Молдові, Румунії та Польщі.

У Міносвіти заявили, що закон не порушує права нацменшин.

    Реклама на dsnews.ua