• USD 27.9
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Чийгоза можна екстрадувати в Україну: названі підстави

Реклама на dsnews.ua
Голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров заявив про підстави для можливої екстрадиції в Україну незаконно засудженого окупаційною російською владою Ахтема Чийгоза

Про це Чубаров сказав на брифінгу, передає "ДС" з посиланням на УНІАН.

Зокрема, він звернув увагу, що, хоча повного тексту вироку ще немає, "там чітко вказано на те, що засуджується Ахтем Чийгоз - громадянин України". За його словами, було побоювання, що окупаційна влада силою змусить Чийгоза прийняти російське громадянство, "як було в інших випадках, скажімо, з Хайсером Джемільовим, з іншими українськими політв'язнями, де окупанти намагалися насильно нав'язати власне російське громадянство, щоб їм було легше потім розправлятися з цими в'язнями".

"У нашому випадку з Ахтемом теж таке відбувалося протягом 14 місяців. Окупаційні влади наполягали, що він є громадянином Росії по їх, власне, цим безглуздим законами, які вони прийняли після незаконної анексії Криму. Потім деякий час вони його називали громадянином Російської Федерації та громадянином України. Чийгоз відверто протестував і зробив декілька публічних заяв, і вони дійшли до міжнародних майданчиків, і у вироку він визначений як громадянин України", - зазначив Чубаров.

"Це дозволяє нам говорити про екстрадицію Ахтема Чийгоза у відповідності з діючими між Україною і Росією міжнародними двосторонніми договорами. І як тільки вирок остаточно вступить в силу, зрозуміло, одночасно із зверненням до Європейського суду з прав людини вже українську державу, і за нашого сприяння... і при бажанні Ахтема Чийгоза, ми будемо наполягати на його екстрадицію в Україну", - додав голова Меджлісу.

Як повідомляла "ДС", суд Криму засудив Ахтему Чийгозу 8 років колонії суворого режиму.

Міністерство закордонних справ України висловило протест через ув'язнення заступника голови Меджлісу кримських татар Ахтема Чийгоза.

    Реклама на dsnews.ua