• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Чому газова подачка від Яценюка виявиться пшиком

Реклама на dsnews.ua
Прем’єр-міністр вирішив погратися з українцями у популізм. Уряд вводить соціальну норму у 200 кубів газу за ціною 3600 грн для всіх. Невже Арсеній Петрович таким чином хоче повернути народну любов до себе?

Очільник українського уряду діє за правилом: якщо людям знизити зарплату, вони почнуть ремствувати, якщо після цього знизити ще - невдоволення може виплеснутися на вулиці, але щоб не було бунту, варто залишити ту суму платні, яку люди мали після першого урізання. І всі будуть щасливі.

Ініціатива уряду надати усім громадянам соціальну норму у 200 кубометрів газу за ціною в 3600 грн - це популізм. Якби "Народний фронт" ішов на вибори, то подібні наміри Яценюка ще можна було б якось мотивувати, але зараз - навряд чи. Протягом року уряд розповідає українцям про те, як він рятує їх від тарифного удару за допомогою субсидій і ось маємо - у бюджеті є ресурс на компенсацію за соціальну норму усім. Звідки ресурси на мільярдні компенсації? Невже у нас вже економічне благоденствіє в державі?

Схоже мова йде про інше. Навіть незначне полегшення при сплаті тарифів на певний час зніме невдоволення населення. Ви хотіли, щоб тарифи були меншими, - ваше бажання виконане. Прямо, чарівник, а не прем'єр. Хоча насправді ціни на газ не зменшилися, а 200 кубометрів випалюватимуться дуже швидко. Проте в руках у Арсенія Петровича буде козир для пояснення майбутнього підвищення ціни на газ: ми ж ввели норму споживання для всіх, чого ви ремствуєте. А при цьому потиратимуть руки різні енерго та газовики.

Є ще один нюанс: як атракціон невиданої щедрості нашого уряду оцінять у Міжнародному валютному фонді. Там мають значний досвід спілкування з українськими політиками, які спускали кредити на проїдання

Очевидно, нововведення Кабміну мало й ще одну мету - вибити з сідла Тимошенко з її тарифним популізмом. Своїм популізмом. А, знаєте, що зараз скаже Юлія Володимирівна? Правильно, що це вона дотиснула уряд. Тому якщо Яценюк сподівався газовою "подачкою" повернути народну любов, то на частку цієї любові точно набіжить з десяток конкурентів. Бо ж вибори...

Є ще один нюанс: як атракціон невиданої щедрості нашого уряду оцінять у Міжнародному валютному фонді. Там мають значний досвід спілкування з українськими політиками, які спускали кредити на проїдання. Тож, є всі шанси, що наступні перемовини Мінфіну з МВФ будуть менш вдалими, аніж усі попередні. Та й із реструктуризацією частини боргу Україна тепер виглядає як той літературний персонаж, який усім каже, що голодний, а вночі з-під подушки виймає і їсть смачні пиріжки.

    Реклама на dsnews.ua