• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Чому столичні дорожники псують виборчу кампанію Кличку

Передвиборча лихоманка заблокувала столицю 10-бальними корками
Фото: rbc.ua
Фото: rbc.ua
Реклама на dsnews.ua

Сьогодні близько 12-ї години дня центральна частина Києва була повністю паралізована заторами і тисячі автолюбителів чекають на можливість вирватися з цієї пастки і досі. Причина цього локального колапсу до банальності проста – столичні дорожні служби вирішили провести заміну трамвайних колій на одній з центральних вулиць просто посеред робочого дня. Поспіх комунальників зрозумілий, адже невдовзі для міської влади настане день оцінювання зробленої роботи – місцеві вибори. Тому не дивно, що її підлеглі їй підрозділи намагаються якомога швидше виконати отримані завдання. Однак, як часто буває у вітчизняних реаліях, якась середня ланка чиновників, в силу обмеженості своєї кваліфікації, "забула" про те, що проводити дорожні роботи можна і треба вночі, щоб не заважати руху транспорту.

Початок виборчої кампанії, а в даному випадку йдеться про Київ, завжди прискорює в рази старання місцевої влади по реалізації тих чи інших, в тому числі й інфраструктурних, проектів. Воно і зрозуміло – чиновники хочуть сподобатися виборцями і отримати ще один термін при владі. Однак, такі добрі наміри часто спотворюються на рівні середньої ланки виконавців, коли підлеглі не розуміють, який саме результат їм потрібно забезпечити. Приклад з нинішніми столичними корками в цьому контексті є показовим.

Дорожнім службам дали команду замінити трамвайні колії  на проспекті Перемоги. Але, замість того, щоб грамотно продумати графік проведення цих робіт та мінімізувати незручності, які можуть при цьому виникнути для мешканців міста, відповідні підрозділи просто виїхали на дорогу, заблокували кілька вулиць та почали свою роботу. Хоча заміна трамвайного полотна могла б почекати і до ночі, або, в крайньому випадку – до вихідних, коли людям не потрібно добиратися на роботу чи навчання.

Власне так відбувається в багатьох країнах, де масштабні дорожні ремонти проходять саме вночі, а працівники відповідних комунальних служб отримують доплату за особливий графік роботи. Але не в Україні. Крім того, як розповідають водії, які втрапили до нинішніх корків в центрі столиці, перед місцем проведення дорожніх робіт не було встановлено жодних попереджуючих знаків, які б пояснювали, як об"їхати складну ділянку. Не кажучи вже про те, що комунальники могли б попередити мешканців місця про заплановані роботи в ЗМІ напередодні. 

Звичайно, винити в цьому керівництво КМДА напряму неможна. Адже не може той таки Віталій Кличко відстежувати на 100% дії всіх своїх підлеглих. Відтак, відповідальність за колапс лежить на якомусь начальнику середньої ланки. Єдине, чим в даному випадку можна дорікнути мерії, так це помилкова кадрова політика, яка дозволяє набирати таких начальників на роботу. 

    Реклама на dsnews.ua