• USD 27.7
  • EUR 33.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Чому Яценюку не варто починати відкриту війну з Саакашвілі

Почавши виправдовуватись перед керівником Одеської ОДА прем’єрм-міністр може дуже швидко перетворитись в хлопчика для побиття
Фото: УНІАН
Фото: УНІАН
Реклама на dsnews.ua

Перший обмін "люб'язностями", який пройшов між прем'єр-міністром та керівником Одеської області свідчить про те, що місцева виборча кампанія пройде під акомпанемент нової міжусобної війни у владі. Для Арсенія Яценюка це дуже погана новина, адже участь політика такого рівня та ще й з майже нульовим рейтингом в публічних чварах, рано чи пізно, приведе до повного краху. Що ж стосується Михаіла Саакашвілі, то для нього такий двобій є вигідним, оскільки змагання проходить за його правилами. Крім того, як би не віднікувався колишній президент Грузії від прем'єрських амбіцій, очевидно, що він вже розпочав свою кампанію за цей пост.

Нагадаємо, що конфлікт між главою уряду та одеським губернатором розпочався з звинувачень останнього на адресу Арсенія Яценюка. Зокрема, Михаіл Саакашвілі заявив, що уряд та його керівництво працюють на олігархів, що, на його думку, проявляється в лояльній до Коломойського та Ахметова кадровій політиці Кабміну у фіскальній службі, яку "контролюють Хомутиннік та Романенко", а також в Державіаслужбі.

Арсенію Петровичу краще мовчати або вибрати дуже грамотну тактику тролингу свого опонента. Наприклад, Яценюк міг би озвучити перші підсумки роботи Саакашвілі на посаді глави області і акцентувати увагу на негативних показниках, якщо такі дійсно є

Такі звинувачення Саакашвілі стали дуже болючим ударом для команди Арсенія Яценюка. По-перше, тому що проблеми з внутрішніми перельотами в Україні турбують багатьох українців вже давно, а про ліквідацію діючих ще з часів правління Януковича фінансових схем в ДФС мріє чимало підприємців. По-друге, зважаючи на відомість персони одеського губернатора, будь-які його висловлювання, а тим більше такі серйозні звинувачення на адресу уряду, апріорі приречені на максимальний розголос у ЗМІ. По-третє, довіра до уряду в цілому і до Арсенія Яценюка зокрема серед громадян дуже стрімко наближається до нульової позначки. Так, за даними нещодавнього опитування, проведеного групою "Рейтинг", позитивно до діяльності Арсенія Петровича ставляться лише близько 10% громадян країни. 9% з них назвали таке ставлення "відносно позитивним". Гірша ситуація серед найвідоміших вітчизняних політиків лише у Сергія Тігіпка та Петра Симоненка. 

Це означає, що Арсенію Петровичу краще мовчати або вибрати дуже грамотну тактику тролингу свого опонента. Наприклад, Яценюк міг би озвучити перші підсумки роботи Саакашвілі на посаді глави області і акцентувати увагу на негативних показниках, якщо такі дійсно є. Або натравити на колишнього грузинського президента когось зі своїх підлеглих, які б справилися з таким завданням краще за нього. Причому, в цьому випадку варто було б грати на випередження, а не займати позицію наздогяняючого. Натомість прем'єр дуже примітивно почав виправдовуватися в тому, що на олігархів не працює і що такі заяви грають на користь тих, хто виступає проти реформ

Тут було б доречно перепитати Арсенія Петровича, про які саме реформи йдеться, адже досі ніяких системних змін в державі так і не відбулося. Але, краще повернімося до його словесної дуелі з Саакашвілі, де Яценюк наразі виглядає дуже слабким суперником. Хоча і робить вигляд, що він взагалі поза конфліктом і усвідомлює всю велич "відповідальності, яку він несе за долю України". Тим самим, глава Кабміну підігрує керівнику Одеської області, випад якого на адресу Арсенія Яценюка є нічим іншим, як початком публічної прем'єріади.

Очевидно, що розуміє це і сам Яценюка, але в силу природньої нездатності до креативних дій відповідає в гірших традиціях Миколи Яновича Азарова, яким він так колись захоплювався. І чим більше прем'єр виправдовуватиметься  перед Саакашвілі, тим більш програшною ставатиме його позиція. І якщо зараз, за умови збереження існуючої коаліції це не має великого значення, то після її розвалу все може докорінно змінитися. Президенту, звичайно, потрібні громовідводи, але кадри, які підходять на цю роль, а Яценюк для Банкової є саме одним з таких, також мають свій ресурс використання. І у випадку Арсенія Петровича він невдовзі може закінчитись. 

Реклама на dsnews.ua
    Реклама на dsnews.ua