• USD 27.9
  • EUR 33.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Що робити при симптомах COVID-19: Глава МОЗ описав алгоритм

Реклама на dsnews.ua

В Україні є чіткий стандарт надання медичної допомоги хворим на COVID-19 з покроковим алгоритмом, якому повинні слідувати всі сімейні лікарі

Про це під час брифінгу розповів міністр охорони здоров'я Максим Степанов, передає "ДС".

Він закликав повідомляти на спеціальні гарячі лінії про будь-які порушення встановленої інструкції.

"Що ви повинні робити, коли у вас з'являються симптоми коронавірусної хвороби? Ви відразу повинні звернутися до сімейного лікаря, з яким у вас укладено договір. Ваш сімейний лікар опитує вас, визначає ваші симптоми — чи підпадає ця клінічна картина саме під коронавірусну хворобу", — пояснив чиновник.

"Потім сімейний лікар повинен, якщо у вас є відповідні симптоми, відправити до вас мобільну бригаду. Не посилати вас у подорож по якихось лабораторіях, які вам можуть зробити тестування, а відправити до вас мобільну бригаду. У нас в країні вони спеціально створені. Ці бригади в повному обсязі фінансуються Національною службою здоров'я, мають тести, відповідні навички", — підкреслив він.

Потім уже за результатами тестування, додав Степанов, сімейний лікар повинен визначитися в залежності від стану пацієнта, що саме робити далі. Якщо у інфікованого легкий перебіг хвороби — його залишають удома на самоізоляції. Якщо ж стан погіршується — людина повинна проінформувати про це сімейного лікаря.

"Це його обов'язок — цікавитися вашим здоров'ям. За це держава платить гроші. Якщо ваш стан погіршується, то сімейний лікар визначається з вашою госпіталізацією. Крім того, якщо у вас температура вище ніж 38, вам важко дихати — треба негайно зателефонувати в 103 і розповісти про свої симптоми. Швидка вас повинна відвезти в лікарню. Не затягуйте, будь ласка, цей процес", — підкреслив глава МОЗ.

"Саме такий алгоритм дій прописано в нашому стандарті. Якщо десь щось не діє або вам пропонують інший алгоритм, телефонуйте в такому випадку на відповідні гарячі лінії департаменту охорони здоров'я, місцевого самоврядування або МОЗ. Весь алгоритм дій по госпіталізації, інших заходів повністю фінансується державою. Так само, як процес лікування в умовах стаціонару", — підсумував міністр.

    Реклама на dsnews.ua