• USD 39.9
  • EUR 43.3
  • GBP 50.9
Спецпроєкти

Що загрожує Саакашвілі за прорив держкордону

За незаконний перетин кордону є дві статті в різних кодексах
Реклама на dsnews.ua

Сьогодні Міхеїл Саакашвілі з групою підтримки в складі багатьох нардепів, активістів, включаючи Юлію Тимошенко, прорвався через українсько-польський кордон на ПП "Шегині". Він поїхав до Львова, а завтра, за словами львівського мера Садового, відправиться в Київ.

Втім, якщо українська влада буде сильною і застосує проти апатрида Міхо юридичний механізм, то все може дуже швидко закінчитися в правовому полі.

Є дві статті. Одна в Кримінальному кодексі України, інша - в Кодексі України про адміністративні правопорушення.

Що каже Кримінальний кодекс:

Стаття 332. Незаконне переправлення осіб через державний кордон України.

Згідно їй незаконне переправлення осіб через державний кордон України, організація незаконного переправлення осіб через державний кордон України, керівництво такими діями або сприяння їх вчиненню порадами, вказівками, наданням засобів або усуненням перешкод караються позбавленням волі на строк від трьох і максимум до дев'яти років.

По суті, те, що відбулося сьогодні на ПП "Шегині", можна кваліфікувати, як переправлення через кордон. Оскільки Міхо силою допомогли його перетнути.

Реклама на dsnews.ua

Що говорить Кпап:

Стаття 204-1. Незаконне перетинання або спроба незаконного перетинання державного кордону України.

Там мова йде про перетинання або спробу перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або за документами, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади.

І такі санкції: за порушення - накладається штраф від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 до 3400 грн) або адміністративний арешт на строк до 15 діб.

У частині другій статті йдеться про ті ж дії, вчинені групою осіб або особою, яку протягом року вже вчинила таке порушення. У цих випадках розмір штрафів збільшується і становить від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів (від 3400 до 8500 грн).

Проте Саакашвілі цілком може уникнути юридичних наслідків. Стаття 5 Закону України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту" говорить, що "Особа, яка з наміром бути визнаною біженцем в Україні або особою, яка потребує додаткового захисту, під час в'їзду в Україну незаконно перетнула державний кордон України, повинна без зволікань звернутися до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту, з заявою про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту. У разі якщо така особа під час незаконного перетинання державного кордону України звернулася із зазначеною заявою до посадової особи Державної прикордонної служби України, вона зобов'язана надати цій посадовій особі пояснення про причини незаконного перетинання державного кордону України". Саакашвілі просто необхідно попросити притулку в Україні.

Цікаво те, що таку особу неможливо вислати з України або передати іншій країні за запитом правоохоронних органів до тих пір, поки не буде прийнято відповідного рішення щодо неї. Тут мова йде про Грузію, яка вимагала екстрадиції Міхо через відкритих на нього в цій державі кримінальних справ.

    Реклама на dsnews.ua