• USD 27.7
  • EUR 33.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Чубаров запропонував включити в Мінський формат питання повернення Криму

Реклама на dsnews.ua
За його словами, Заходу слід відмовитися від формули, що стосовно Донбасу і Криму є окремі санкції

Розширення Мінського процесу включенням теми повернення Криму є більш доцільним, ніж створення нового формату переговорів. Про це заявив лідер меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, передає"ДС" з посиланням на ZN.ua.

За його словами, це дозволяє в єдиному контексті системно розглядати всі питання, пов'язані з відновленням територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах.

Однак цей варіант, зазначив Чубаров, важче реалізувати, тому що "західні партнери хочуть швидких результатів по Донбасу".

При цьому Чубаров пропонує брати приклад з Росії - щодо тлумачення Мінських домовленостей, метою яких було відновлення територіальної цілісності України, а від західних партнерів вимагати практичних кроків у підтвердження їх запевнень, що вони ніколи не змиряться з окупацією Криму. Насамперед, це відмова від формули, що стосовно Донбасу і Криму є окремі санкції.

"Буквально тиждень тому деякі наші партнери говорили: "Ми не можемо йти від наших обіцянок". Я сказав, що це жодною мірою не є відхід від обіцянок. Ми беремо Мінські домовленості, а там йдеться про територіальну цілісність України. Тут питання інтерпретації. Ми наситилися за два роки інтерпретаціями пана Путіна! Давайте вже не будемо нікого обманювати. Ми вважаємо, що в питанні відновлення територіальної цілісності України, закріпленої Мінськими домовленостями, є і деоккупация Криму", - заявив він.

Також лідер меджлісу підкреслив, що ідею про створення міжнародної майданчики для переговорів по поверненню Криму меджліс кримськотатарського народу обговорює з літа 2015 року на всіх зустрічах з провідними світовими політиками і з керівництвом України.

"Неминучість обговорення питання деокупації Криму очевидна для всіх, в тому числі, і для Володимира Путіна. Категорично відкидаючи будь-які спроби навіть згадки про Крим у контексті російсько-українського конфлікту, Путін, тим не менш, готується до жорсткої сутички, сподіваючись залишити за Росією Крим в обмін на поступки по всім іншим вимогам України та міжнародного співтовариства", - додав він.

За словами Чубаров, ініціатива президента України щодо створення міжнародного формату для переговорів по поверненню Криму вже сприйнята Росією "в багнети". "Більше того, я не виключаю гучних демаршів і ультиматумів з боку Росії з погрозами перервати діалог щодо врегулювання ситуації на Сході України. У той же час, запропоновані Україною кроки - переговори замість війни - не можуть не бути прийняті міжнародним співтовариством", - уклав він.

Читайте також:

Нагадаємо, 21 січня президент України створив службу з питань реінтеграції та деокупації Криму. Таким чином, Київ має намір запустити в 2016 році дипломатичну ініціативу, спрямовану на відновлення українського суверенітету над тимчасово окупованих півостровом.

    Реклама на dsnews.ua