• USD 28.2
  • EUR 33
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Тиск держави і НАБУ на Бахматюка призведе до гіршого сценарію, - Concorde Capital

Concorde Capital вважає, що тиск НАБУ може мати катастрофічні наслідки для бізнесу, власника групи компаній Ukrlandfarming Олега Бахматюка
Реклама на dsnews.ua

Як повідомляє Concorde Capital, будучи нездатним натиснути на дійсно "велику рибу", якої є колишні акціонери "Приватбанку", держава сконцентрувала свої зусилля на переслідуванні Олега Бахматюка і Костянтина Жеваго, пише Depo.ua.

Якщо тиск на Жеваго не виглядає дуже шкідливим для його ключового бізнесу, Ferrexpo, то атаки на Бахматюка можуть мати катастрофічні наслідки для його фермерського бізнесу.

Concorde Capital вважає, що Бахматюк і його можливі партнери в НБУ, які підозрюються у змові по справі про рефінансування VAB Банку, зможуть довести в суді відсутність підстав у твердженнях НАБУ. Однак це не гарантує припинення державного тиску на Бахматюка.

Олег Бахматюк оприлюднив план можливого врегулювання заборгованості, який, як він стверджував, активно обговорювалося з державними органами. Коментуючи це питання минулого тижня, Бахматюк сказав, що він близький до укладення угоди, за якою він виплатить до 8,5 млрд грн в Фонд гарантування вкладів протягом восьми років. Якщо б план був виконаний, це дозволило б Бахматюку продовжити переговори про реструктуризацію заборгованості з міжнародними кредиторами, можливо, навіть на більш вигідних умовах, ніж пропонувалося минулої зими.

У той же час, можливе боргове угоду з державними структурами виглядає занадто добре, щоб бути правдою. Беручи це під увагу, а також нещодавнє тиск з боку НАБУ, Concorde Capital вважає, що найгірший сценарій зараз більш імовірний.

Цей сценарій передбачає тиск уряду на Бахматюка і його втрату контролю над Ukrlandfarming, що, ймовірно, призведе до розвалу цього бізнесу. У підсумку це припускає незначні стягнення будь-якого боргу Бахматюка, особливо вимог міжнародних кредиторів та державних структур.

Зазначимо, що група компаній Ukrlandfarming Олега Бахматюка платить мільярдні податки і працюють у ній 27 000 чоловік. З-за дій НАБУ ці люди можуть втратити роботу.

Нагадаємо, увечері 11 листопада ЗМІ повідомили, що співробітники НАБУ приїхали в офіс одного з найбільших банків України - "Райффайзен Банку", щоб затримати голову правління Олександра Писарук, колишнього першого заступника нині опальної голови НБУ Валерії Гонтарєвої, яка знаходиться в Лондоні.

12 листопада стало відомо, що Бахматюк звернувся до президента України Володимира Зеленського з НАБУ і ГПУ, які поновили кримінальну справу стосовно VAB банку.

Він пояснив, що підозра НАБУ політично мотивоване і ставить під загрозу роботу агрохолдингу "Укрлендфармінг", а також відкинув претензії Нацбанку в розмірі 29,3 млрд грн боргу перед державою.

Ексміністр фінансів Олександр Шлапак повідомив, що Бахматюк боровся за VAB банк до останнього і намагався внести $200 млн для його порятунку.

Відомо також, що об'єднання "Бізнес-Варта" і "Український клуб аграрного бізнесу" звернулися до президента Зеленського захист "Укрлендфармінг" Бахматюка.

18 листопада повідомлялося, що експертиза спростовує звинувачення НАБУ.

Дещо раніше, 15 листопада Вищий антикорупційний суд визначив для колишнього першого заступника Нацбанку Олександра Писарук запобіжний захід у вигляді застави в 5 млн гривень.

Згодом стало відомо, що "Райффайзен банк" внесе заставу за Писарука і залишить його на посаді.

Довідка: НАБУ відкрило справу про нібито нецільове використання стабілізаційного кредиту, наданого Національним банком VAB банку Олега Бахматюка. Однак Національний банк вже спростував ці звинувачення, довівши, що вся сума рефінансування, 1,2 млрд грн, пішла на виплати коштів вкладникам.

    Реклама на dsnews.ua