• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

ДБР кличе Богдана на допит після інтерв'ю Гордону

Реклама на dsnews.ua

Держбюро розслідувань (ДБР) викликало на допит в якості свідка колишнього главу Офісу президента Андрія Богдана після озвученої ним в інтерв'ю журналісту Дмитру Гордону інформації про можливі домовленості українських і російських чиновників про статус окупованих Криму та частини Донбасу

Про це йдеться в повідомленні пресслужби ДБР, передає "ДС".

"9 вересня 2020 року в інтерв'ю одному з видань ексглава Офісу Президента Андрій Богдан оприлюднив інформацію про нібито наявність домовленостей з російськими посадовими особами про питання статусу Криму, авіасполучення з Росією, обмін полоненими і ряду інших домовленостей, які не передбачені законами та нормативно- правовими актами або іншими директивами Верховного головнокомандувача Збройних Сил України", — зазначено в повідомленні.

У ГБР також додали, що "з огляду на суспільну значущість порушених питань, слідчі Державного бюро розслідувань запрошують Андрія Богдана для проведення слідчих дій та перевірки озвучених ним фактів в якості свідка".

Зазначено, що ДБР вже направило повістку про виклик за адресою реєстрації Богдана.

Нагадаємо, в інтерв'ю журналісту Дмитру Гордону, яке вийшло в ефір у середу, 9 вересня, Богдан заявив, що іноземні дипломати і спецслужби вірять в існування угоди між нинішнім главою Офісу президента Андрієм Єрмаком і заступником голови Адміністрації президента РФ Дмитром Козаком, яка передбачає взаємні поступки по Донбасу і анексованого Криму.

За словами Богдана, цей план нібито був складений за підсумками перемовин нинішнього глави ОП Андрія Єрмака з російською стороною.

"Я не бачив цього документа, але серед дипломатів і спецслужб багато разів зустрічав згадку про нього. У ньому є чи 12, чи то 13 пунктів. Але в це вірять усі іноземні спецслужби ... Це якийсь алгоритм дій. "Ми вам — кораблі, ви нам — воду в Крим, ми вам — полонених, ви нам — пряме авіасполучення. Ми вам — $3 млрд за рішенням суду, а ви нам — щось", — сказав він.

При цьому Богдан підкреслив, що цей план — утопія.

    Реклама на dsnews.ua