• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

ДБР закликало громадян і ЗМІ сигналізувати про підозрілі активи чиновників

Державне бюро розслідувань (ДБР) активізує перевірку необґрунтованих активів посадових осіб і закликає до співпраці громадян і ЗМІ

Реклама на dsnews.ua

Бюро запустило окрему лінію для отримання повідомлень від громадян, інформує "ДС".

"Якщо Ви володієте інформацією про незаконно отримане майно або про те, що вартість придбаного чиновником майна явно занижена, повідомте про це. Форму можна заповнити анонімно", — йдеться у повідомленні на сайті відомства.

Там запевнили, що керівництво ДБР "тримає це питання на особистому контролі", а всі отримані від громадян відомості "ретельно перевірятимуться".

"Просимо представників громадськості, засобів масової інформації та небайдужих осіб у разі наявності інформації, яку працівники Бюро можуть використати для виявлення необґрунтованих активів та збору необхідних доказів, звертатися до Державного бюро розслідувань", — йдеться у повідомленні.

Для звернення можна обрати один зі способів:

  • через електронну форму на офіційному вебсайті Державного бюро розслідувань;
  • за телефоном +38 (044) 300 27 07 (розділ 4) на спеціальну телефонну лінію ДБР: понеділок – четвер – з 09:00 до 18:00, п’ятниця – з 09:00 до 16:45 (перерва на обід у вказані дні – з 13:00 до 13:45); в інший час (нічний час, вихідні та святкові дні) – залишити звернення, заяву або повідомити інформацію на автовідповідач (опрацювання таких відомостей відбудеться наступного робочого дня);
  • надіславши інформацію на адресу електронної пошти: assets@dbr.gov.ua;
  • поштовим зв’язком на адресу Бюро: вул. Симона Петлюри, буд. 15, м. Київ, 01032;
  • під час особистого прийому у приймальні громадян центрального апарату Державного бюро розслідувань за адресою: вул. Симона Петлюри, буд. 15, м. Київ;
  • залишивши звернення або повідомлення у спеціальній скриньці для кореспонденції у приміщенні центрального апарату ДБР за адресою: вул. Симона Петлюри, буд. 15, м. Київ.

У відомстві також пояснили, що під "активами" слід розуміти грошові кошти (готівкові кошти, кошти, що перебувають на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах тощо), інше майно, майнові права, нематеріальні активи, криптовалюти, обсяг зменшення фінансових зобов’язань, роботи чи послуги, надані посадовій особі.

Вартість активу має становити від 1 003 500 гривень до 7 377 500 гривень (до 6 831 500 гривень – у 2020 році, до 6 243 250 гривень – у 2019 році), а сам актив повинен бути набутим після 28.11.2019.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua