• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Справу проти Писарука і Бахматюка відновили незаконно. Генпрокурор зобов'язаний його закрити (ДОКУМЕНТ)

Генеральний прокурор повинен виконати рішення суду, яке не підлягає оскарженню
Реклама на dsnews.ua

5 червня Печерський районний суд Києва прийняв рішення, яким визнав незаконною постанову Віталія Касько, колишнього заступника генпрокурора Рябошапки, про поновлення справи проти екс-заступника голови НБУ Олександра Писарука і бізнесмена Олега Бахматюка. Своїм рішенням суд зобов'язав генерального прокурора негайно скасувати постанову Касько, повідомляє прес-служба "Укрлендфармінг".

Суд задовольнив скаргу адвоката про бездіяльність генпрокурора та визнав протиправним нерассмотрение клопотання про скасування постанови Віталія Касько як такого, що було винесено незаконно. Мова йде про постанову про відновлення кримінальної справи про рефінансування VAB банку, яке вже розслідувалася і було закрито рішенням судів через відсутність складу злочину. На виконання рішення суду Генпрокурор повинен скасувати скандальну постанову. Рішення остаточне і оскарженню не підлягає.

Екс-власник VAB банку Олег Бахматюк зробив заяву щодо цього рішення Печерського суду, в якому повідомив, що незаконну постанову про порушення кримінальної справи проти нього особисто та його компанії екс-заступник генпрокурора Касько підписав за прямою вказівкою Андрія Богдана, колишнього голови Офісу президента.

"Ми неодноразово заявляли, що цю постанову було винесено Касько з порушенням всіх норм і принципів права. Це було підтверджено також висновками цілого ряду провідних експертів. Нарешті суд остаточно поставив крапку і зупинив цей бєспрєдєл - рішення суду остаточне і оскарженню не підлягає. У незаконному рішенні Касько була очевидна політична вмотивованість. Мова йде про переслідування, гоніння особисто мене і моєї компанії групою людей, які використовують владу у своїх, а не державних інтересах. Цю постанову було винесено Касько в змові з екс-головою Офісу президента Богданом і директором НАБУ Артемом Ситником, який діяв з мотивів особистої помсти. Це незаконне рішення Касько зробив заручником велику і важливу для економіки країни компанію, яка дає гідну роботу 27 тисячам українців, яка за останні три роки сплатила 7,7 мільярдів податків і створює 1% ВВП нашої країни", - пише Бахматюк.

Нагадаємо, що справу проти Писарука і Бахматюка було відкрито через нібито нецільового використання коштів рефінансування, наданих НБУ VAB банку в період банківської кризи 2014 року. Висновки експертиз Фонду гарантування вкладів і заяви НБУ підтверджують, що всі кошти рефінансування були витрачені за прямим призначенням - їх отримали вкладники банку. Крім того, Олег Бахматюк сам запропонував державі повернути до бюджету 8 млрд боргів, однак відповіді на свою пропозицію від НБУ так і не отримав.

    Реклама на dsnews.ua