• USD 28.4
  • EUR 33.8
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Справа Шеремета: підозрюваній Кузьменко вручили обвинувальний акт

Реклама на dsnews.ua

Підозрюваній у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета, лікарю і волонтеру Юлії Кузьменко вручили обвинувальний акт

Про це в коментарі виданню "Укрінформ" заявив її захисник Тарас Безпалий, передає "ДС".

"Так, вручили", — сказав юрист.

Зі свого боку адвокат іншого підозрюваного у цій справі, ветерана АТО Андрія Антоненка (Ріффмастера) Станіслав Кулик повідомив, що його підзахисному ще не вручали обвинувальний акт.

"Ще не вручали. Було призначено (вручення обвинувального акта Антоненко — ред.) На 17 годин", — сказав Кулик.

Нагадаємо, 12 грудня 2019 року слідчі повідомили, що в справі про вбивство Павла Шеремета підозрюють щонайменше трьох осіб: медсестру одного з парашутно-десантних батальйонів Яну Дугарь, лікаря і волонтера Юлію Кузьменко, музиканта і добровольця Андрія Антоненко. Всім їм було оголошено про підозру. Також в справі фігурують добровольці Владислав і Інна Грищенко, проте на даний момент вони є підозрюваними у справі про організацію замаху на бізнесмена в Косові Івано-Франківської області.

За версією правоохоронців, за результатами проведених експертиз, закладала вибухівку під авто Шеремета Кузьменко, а допомагав їй — Антоненко. Також слідство вважало основним мотивом вбивства журналіста Павла Шеремета дестабілізацію соціально-політичної ситуації в країні.

У тексті підозри, врученого затриманим у справі Шеремета, в описі мотиву сказано, що Антоненко ( "Riffmaster"), "захопившись ультранаціоналістичними ідеями, культивуючи велич арійської раси, поділ суспільства за принципом національної приналежності, прагнучи зробити свої погляди об'єктом уваги громадськості", вирішив створити організовану групу для вбивства журналіста Павла Шеремета. Також там сказано, що, "здійснюючи свій злочинний задум, Антоненко привернув Юлію Кузьменко та Яну Дугарь, які мали аналогічні погляди і наміри".

У серпні 2020 Юлію Кузьменко, підозрювану у вбивстві журналіста Павла Шеремета, відпустили з-під варти під цілодобовий домашній арешт.

    Реклама на dsnews.ua