• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Справа Шеремета: Порошенко хоче взяти Антоненка на поруки

Народний депутат і п'ятий президент України Петро Порошенко написав заяву про взяття на поруки військового музиканта Андрія Антоненка, обвинуваченого у вбивстві журналіста Павла Шеремета

Андрій Антоненко
Андрій Антоненко
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчить трансляція засідання Шевченківського райсуду Києва, передає "ДС".

Під час засідання адвокат Антоненка сказав йому, що заяви про взяття на поруки написали "багато людей", зокрема, депутатів.

Крім Порошенка, із таким бажанням виступили депутати його партії "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко, Максим Саврасов, Яна Зінкевич, Михайло Бондар, Володимир Ар’єв, Ростислав Павленко, Марія Іонова, Ніна Южаніна, Максим Величкович, Ірина Фріз.

Раніше адвокати вже неодноразово просили відпустити Антоненка на поруки, в тому числі, депутатів, однак суд відмовляв їм.

Наразі музиканта утримують в слідчому ізоляторі. Його захист просить змінити чоловікові запобіжний захід і випустити з-під варти.

Під час засідання 16 березня мали розглядати це клопотання адвокатів і клопотання захисту іншої обвинуваченої Юлії Кузьменко, яка перебуває під домашнім арештом.

Також у засіданні мали продовжити розгляд справи по суті – дослідження доказів. 

Однак Антоненка не доставили в суд через те, що начальник конвою захворів на ковід. Командування військової частини повідомило суд, що привезти обвинуваченого в суд 16 березня не зможуть.

Суд організував зв’язок із Антоненком через відеоконференцію. Однак проводити засідання в такому режимі можливе лише зі згоди обвинуваченого.

Захист Антоненка та він сам виступили проти суду за відеоконференцією. Адвокати сказали, що це суттєво обмежить права обвинуваченого на вивчення матеріалів і надання коментарів. Вони, зокрема, звернули увагу на поганий зв’язок, через який чоловік погано чує те, що відбувається в залі суду.

Представниця потерпілих пропонувала, щоб один із адвокатів музиканта прийшов до нього в СІЗО і таким чином забезпечив захист. Однак і прокурор, і представниця потерпілих сказали, що відмова Антоненка від відеозвʼязку означає неможливість продовжувати засідання.

Через це засідання відклали до 23 березня, 14 години.

Як повідомляла "ДС", 2 лютого суд продовжив арешт обвинуваченого у вбивстві Павла Шеремета Андрія Антоненка.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua