• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Справа Шеремета: суд переніс розгляд апеляції на арешт Антоненко на четвер

Реклама на dsnews.ua

Розгляд апеляції на запобіжний захід у вигляді утримання під вартою для одного з підозрюваних у вбивстві журналіста Павла Шеремета Андрія Антоненко відклали на 9 липня

Відповідне рішення Київський апеляційний суд ухвалив в понеділок, передає "ДС" з посиланням на Укрінформ.

"Суд, порадившись на місці, ухвалив відкласти розгляд справи на 16:00 9 липня", - заявив суддя.

Відповідне рішення було прийнято у зв'язку з необхідністю вивчення адвокатами Антоненко клопотання обвинувачення.

Нагадаємо, 12 грудня 2019 року слідчі повідомили, що у справі про вбивство Павла Шеремета підозрюють щонайменше трьох людей: медсестру одного з парашутно-десантних батальйонів Яну Дугарь, лікаря та волонтера Юлію Кузьменко, музиканта і добровольця Андрія Антоненко. Всім їм було оголошено про підозру. Також у справі фігурують добровольці Владислав та Інна Грищенко, однак на даний момент вони є підозрюваними у справі про організацію замаху на бізнесмена у Косові Івано-Франківської області.

За версією правоохоронців, за результатами проведених експертиз, закладала вибухівку під авто Шеремета Кузьменко, а допомагав їй - Антоненко. Також слідство вважало основним мотивом вбивства журналіста Павла Шеремета дестабілізацію соціально-політичної ситуації в країні.

У тексті підозри, врученого затриманим у справі Шеремета, в якості опису мотиву сказано, що Антоненко ("Riffmaster"), "захопившись ультранаціоналістичними ідеями, культивуючи велич арійської раси, поділ суспільства за принципом національної належності, прагнучи зробити свої погляди об'єктом уваги громадськості", вирішив створити організовану групу для вбивства журналіста Павла Шеремета. Також там сказано, що, "здійснюючи свій злочинний задум, Антоненко привернув Юлію Кузьменко і Яну Дугарь, які мали "аналогічні з ним погляди і наміри".

Редакція інтернет-видання "Українська правда", в якому працював журналіст Павло Шеремет, засумнівалася в достовірності висновків слідства щодо мотивів його вбивства.

Антоненко і Кузьменко перебувають під вартою, Дугарь - випущена під заставу.

2 липня Національна поліція повідомила, що кримінальна справа про вбивство Павла Шеремета готова для передачі в суд.

    Реклама на dsnews.ua