• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Справа Тумгоева: За 2 роки жодного разу не було повідомлено про його участь в АТО, - Луценко

Реклама на dsnews.ua
Підтверджень участі екстрадованого в РФ Тимура Тумгоева в АТО за два роки суду не було надано

Вчинити інакше Україна в такому випадку не могла. Жоден учасник війни з Росією, який воював на боці України, не може бути екстрадований з України. Про це заявив генеральний прокурор Юрій Луценко під час брифінгу щодо ситуації з екстрадицією в РФ біженця Тимура Тумгоева, повідомляє "ДС".

"Тимур Тумгоев програв 8 судів в Україні, ЄСПЛ двічі знайомився з усіма матеріалами справи і відмовив йому у клопотанні про застосування статті 39, підтвердивши таким чином відсутність підстав вважати, що Тумгоев переслідується на політичному, етнічному або релігійному ґрунті. Звернення Верховного комісара ООН з прав людини в Україні має тільки рекомендаційний характер (на відміну від статті 39 ЄСПЛ)", - сказав він.

"Крім того, за півтора року з моменту першого звернення офіс ВК ООН не виявляв більше ніякої зацікавленості у долі Тумгоева. Мітингувальники під ГПУ заявляють, що Росії видали "учасника АТО". Підкреслюю, що підтвердження участі в АТО є підставою для відмови у видачі особи в РФ. Про це особисто Луценко наголошував не раз. Приклад - кейс Р. Церцвадзе - на наступний день після того, як стало відомо про його участь в АТО, особу було звільнено з-під варти, згодом відмовлено у видачі у РФ. Чи вже всі забули?" - процитувала у Facebook виступ Луценка його прес-секретар Лариса Сарган.

Все про сутички читайте тут.

    Реклама на dsnews.ua