• USD 27.6
  • EUR 32.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Справа VAB банку: за три роки слідство не оголосило жодної підозри

Реклама на dsnews.ua
За три роки кримінального розслідування про видачу стабілізаційного кредиту VAB банку не було оголошено якихось підозр

Про це в ході засідання антикорупційного комітету Верховної Ради заявила адвокат власника VAB банку Тетяна Козаченко, передає кореспондент "ДС".

"Кримінальне провадження розслідувалася більше трьох років, в тому числі і НАБУ. За три роки не було оголошено жодного підозри", - заявила Козаченко.

Вона нагадала, що після того, як через три роки після безлічі експертиз і перевірок справу було закрито - ухвалу про припинення провадження була скасована постановою колишнього першого заступника генпрокурора Віталія Касько.

"Це і є ключовий камінь. Ви повинні також знати, що ця постанова була прийнята вже поза строків судового розслідування, що не передбачено КПК", - заявила Козаченко.

Нагадаємо, 22 листопада 2019 Олега Бахматюка в Україні оголосили в розшук. Власник компаній Ukrlandfarming звинуватили у нецільовому використанні 1,2 млрд грн рефінансування від НБУ.

У червні Печерський райсуд Києва ухвалив рішення, яким скасував незаконну постанову колишнього заступника генпрокурора Віталія Касько про відкриття кримінального провадження стосовно власника агрохолдингу "Укрлендфармінг" Олега Бахматюка. У рішенні суду йдеться про постанову, що забороняє поновлення кримінальної справи про рефінансування VAB Банку, яке було закрито через відсутність складу злочину.

25 червня Офіс генерального прокурора виконав рішення Печерського райсуду і скасував постанову про відновлення кримінального провадження проти Олега Бахматюка у справі рефінансування VAB банку.

Крапку в цій справі має поставити Спеціалізована антикорупційна прокуратура, очолювана Назаром Холодницким. Разом з тим за станом на 8 липня САП це рішення не виконала.

Крім того, Національне антикорупційне бюро України, очолюване викритих у корупції Артемом Ситником, також відмовилося виконати зазначене вище рішення Печерського райсуду.

Довідка. Справу проти екс-заступника голови Нацбанку Олександра Писарука та фактичного власника VAB банку Олега Бахматюка було відкрито через нібито нецільового використання коштів рефінансування, наданих НБУ в період банківської кризи 2014 року. Висновки експертиз Фонду гарантування вкладів і заяви НБУ підтверджують, що всі кошти рефінансування були витрачені за прямим призначенням - їх отримали вкладники банку. Крім того, Олег Бахматюк сам запропонував державі повернути до бюджету 8 млрд боргів, однак відповіді на свою пропозицію від НБУ так і не отримав.

    Реклама на dsnews.ua