• USD 27.8
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Демчина: Ситник роздає оперативні талони МВС родичам агентів НАБУ

Реклама на dsnews.ua
Директор НАБУ Артем Ситник підписує документи для оформлення оперативних талонів, що дають право безперешкодного проїзду та заборона оглядати авто працівниками поліції, на автомобілі преміум-класу, які не належить ні НАБУ, ні його агентам або детективам

Про це він заявив на брифінгу журналістам перший заступник глави СБУ Павло Демчина.

До таких авто відноситься і автомобіль Porsche Cayenne, оформлений на матір агента НАБУ Катерини, яка стала відома суспільству через провальну операцію НАБУ затримання заступника Голови Державної міграційної служби України. Тоді директор НАБУ Артем Ситник заявив журналістам, що агент Катерина не задекларувала виявлені в неї автомобілі, оскільки вони належать до її матері.

"Так ось, доповідаю: на один з тих Porsche Cayenne виданий спеціальний талон МВС. Спеціальний талон використовується для транспорту, який в оперативних цілях використовують співробітники правоохоронних органів. Мати агента Катерини не є співробітником правоохоронних органів. І цей спецталон виписаний за поданням безпосередньо Ситника", - зазначив Демчина.

Оперативний талон - це документ, який видається на авто з підписом самого міністра внутрішніх справ України, та дає право порушувати правила дорожнього руху. Коли поліцейському показують такий документ, він змушений відразу відпустити автомобіль, та не має права оглядати авто, документи водія чи пасажирів.

Раніше ситуацію з приводу використання оперативних талонів у свій час коментував екс-заступник Міністра внутрішніх справ України Геннадій Москаль.Він пояснив, що оперативні талони використовуються в оперативно-розшуковій діяльності, яка регулюється відповідним законом.

"В рамках оперативно-розшукової справи, коли потрібно вести спостереження, залучаються оперативні авто, на які виписані оперативні талони. Вони потрібні для того, щоб не упустити з поля зору об'єкт, якщо раптово зупинить патруль", - розповів Москаль.

Він додав, що такий талон може використовуватися оперативним працівником лише на службі, в інший час він зберігається в сейфі.

"Ведеться чіткий облік, коли використовується оперативний транспорт з оперативним талоном. Ні міністр, ні його заступник не мають таких оперативних талонів для своїх особистих потреб. Я такого не маю", - запевнив тоді Москаль.

Також заступник міністра відзначив, що оперативний талон може виписуватися виключно на оперативний службовий транспорт.

    Реклама на dsnews.ua