• USD 27.9
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Путін запропонує Зеленському створити "Росукренерго-2"

Зараз, під тиском примітивного шантажу Путіна, в Офісі президента обговорюють ще два моменти: прямі переговори з бойовиками і створення "Росукренерго-2"
Реклама на dsnews.ua

Володимир Зеленський ще до переговорів з Путіним оголосив усім, що тарифи на тепло зменшаться в два рази. Путін зловив його на цьому і вчора заявив, що пропозиції України щодо газу його не влаштовують (Україна пропонувала відмовитися (!) від виграних $3 млрд і позовів ще на 12 млрд, просила транзит на три роки в обсязі 30 млрд кубів (це нульова рентабельність нашої ГТС) і погоджувалася на прямі поставки газу з РФ, що призведе до зняття санкцій з Росії).

Що ж тут не подобається Путіну? Йому насправді тут подобається все, адже без всякого зусилля він отримає все, чого хотів, а через рік-півтора під надуманим приводом можна послати на фіг ці домовленості і заново шантажувати Україну.

Але Путін розуміє, що своїм поспішним піаром Зеленський сам загнав себе в пастку: приїхати з Парижа без газових домовленостей - це втратити ще 5-10%. І тут Путін підняв ставки.

Що повинен зробити сильний гравець, у якого в руках є козирний туз (Путін потребує нашому транзит, тому що "Північний потік-2" не запущений)? Зеленський повинен також підняти ставки і заявити: "Ми вимагаємо транзит не на три, а на п'ять років, і не 30, а 50 млрд щорічно". А паралельно наші дипломати повинні почати кулуарні переговори з американцями про санкції щодо компаній, які працюють з "Північним потоком-2". І повірте, така позиція дала б Зеленському куди більший рейтинг і шанси виторгувати щось істотне в нормандському форматі. Але в Офісі президента зараз паніка, тому що двоходові комбінації - не їх коник.

Чого я боюся найбільше? Я боюся, що ми погодимося не тільки різке зменшення транзиту і розведення військ по всій лінії фронту (це все вже попередньо Офіс Зеленського і так готовий був узгодити).

Зараз, під тиском примітивного шантажу Путіна, ОП обговорюють ще два моменти: погодитися на прямі переговори з бойовиками і створення "Росукренерго-2". Власне, в кожній політичній історії треба не забувати про гроші. І "Росукренерго-2" - це золота мрія цілого ряду гравців в оточенні Зеленського. А найгірше те, що в оточенні Зеленського немає нікого, хто сказав би йому про альтернативні сценарії.

Але Зеленський читає ФБ. Я вважаю, що всі ми повинні зараз просто сказати Зеленському: "Не сси". І тоді у тебе будуть і рейтинг, і перемога. Просто потрібно подолати страх і зіграти по-крупному.

Реклама на dsnews.ua
    Реклама на dsnews.ua