• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Денісова просить КСУ визнати неконституційною медреформу Супрун

Реклама на dsnews.ua

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова просить Конституційний суд України визнати неконституційними окремі положення законів, що стосуються охорони здоров'я

Про це Денисова написала у Facebook, передає "ДС".

"Сьогодні звернулася до Конституційного Суду України з конституційним поданням щодо визнання неконституційними окремих положень законів України, що стосуються сфери охорони здоровʼя, надання медичних послуг населенню, питань ліквідації та реорганізації закладів охорони здоровʼя в умовах реалізації медичної реформи та подолання пандемії COVID-19", — написала вона.

За її словами, новим викликом для України стала боротьба з пандемією COVID-19, але більшість державних органів і служб "виявилися не готові ні організаційно, ні юридично і навіть психологічно до цього". На думку Денісової, у протидії хворобі внесли складності певні законодавчі зміни та розпочата в 2017 році медична реформа, яка відбувається одночасно з реформами децентралізації та адміністративно-територіального устрою.

Денісова зазначила, що чинне законодавство в запровадження карантину також виявилося не адаптованим до загрози здоровʼю, яка виникла. Йдеться про закони України "Про захист населення від інфекційних хвороб" та "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення".

"Таким чином, виникла ситуація, за якої розпочата медична реформа із наступним встановленням на законодавчому та підзаконному рівнях у деяких випадках неспівмірних меті засобів досягнення – протиепідемічних заходів, призвели до порушень та обмежень конституційних прав і свобод людини і громадянина, свідченням чого є численні звернення громадян до мене, як до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини", — підкреслила Денісова.

Вона пояснила, що в зверненнях порушувалися питання щодо неконституційності впроваджуваної медичної реформи, дурості, неспівмірності мети і заходів, що їх намагалася встановити уряд для подолання пандемії COVID-19, про неконституційність окремих положень законів України, відповідних постанов Кабінету міністрів України.

Денісова також звернула увагу, що в статті 49 Конституції України закріплено основні принципи про право кожного на охорону здоровʼя, медичну допомогу та медичне страхування, а охорона здоровʼя забезпечується державним фінансуванням відповідних соціально-економічних, медико-санітарних і оздоровчо-профілактичних програм.

    Реклама на dsnews.ua