• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Депутата Пушкаренка та інших "Слуг" звинуватили в блокуванні фінансування створення нової будінспекціі — ЗМІ

Народні депутати Арсеній Пушкаренко, Леся Забуранна, Олександр Трухін і низка інших від «Слуг народу» не голосували за розподіл фінансування Мінрегіону на створення Державної інспекції архітектури і містобудування (ДІАМ) на засіданні Комітету з питань бюджету ВР на минулому тижні

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Більш того, депутат Пушкаренко також погрожував голові комітету подати заяву в ДБР в звʼязку з винесенням цього рішення на голосування. Про це пише РБК-Україна з посиланням на учасників засідання.

Нову інспекцію створили постановою Кабміну в грудні 2020 року. Повноцінно орган зможе заробити, коли відомство набере хоча б 30% від співробітників — а це близько 200 осіб зі штатного розпису в понад 600 одиниць. 7 липня Кабмін прийняв розпорядження перерозподілити кошти на функціонування ДІАМ в рамках витрат на функціонування Мінрегіону. В 2021 році передбачалося виділити на це близько 71,5 млн грн. Згідно із законодавством, перерозподіл фінансування мав узгодити своїм рішенням Комітет ВР з питань бюджету, нагадують журналісти.

«Однак, коли 14 липня питання про виділення грошей на ДІАМ було винесено на голосування, за словами одного з учасників засідання, стали відбуватися дивні речі. Окремі подробиці описав на своїй сторінці в Facebook глава виконавчого комітету Ради реформ Михайло Саакашвілі.

За його словами, не голосували і активно блокували питання фінансування ДІАМ глава тимчасової слідчої комісії ВР з питань розслідування корупції в ліквідованій ДАБІ Андрій Пузійчук (Батьківщина), а також член комітету Арсеній Пушкаренко (Слуга народу). За даними учасників, які не голосували за питання, також члени комітету від "слуг" Леся Забуранна, Олександр Трухін, Любов Шпак і низка інших», — йдеться в матеріалі.

Позиція Пузійчука з питання ДАБІ та ДІАМ в цілому зрозуміла, пише видання. Він у минулому мав відношення до низки будівельних компаній середньої руки, і тому як безпосередній представник ринку, може цілком бути зацікавленим у максимальному розтягуванні процесу запуску нового органу.

«Однак відразу кілька учасників засідання звернули увагу на несподівано агресивне протистояння питанню фінансування ДІАМ з боку Арсенія Пушкаренка, депутата від "Слуг народу". Коли після першого голосування питання не набрало достатньої кількості голосів і глава комітету Юрій Арістов поставив його на повторне голосування, Пушкаренко не просто голосно висловлював своє невдоволення "порушенням регламенту", але і прямо ображав присутнього на засіданні Семена Кривоноса як нелегітимно призначеного главу ДІАМ. На другий день, коли голосування все ж вдалося провести результативно, він активно погрожував Арістову направленням заяви в Державне бюро розслідувань про нібито перевищенні повноважень», — йдеться в матеріалі.

Учасники засідання відзначають, що раніше ні Пушкаренко, ні також ті, які не голосували за рішення, Леся Забуранна і Олександр Трухін взагалі не були помічені в зацікавленості будівельними питаннями.

Відзначається, що Пушкаренко разом з Пузійчуком є відповідальними у своїх партіях за роботу в Житомирській області. Зокрема, Пушкаренко буквально кілька місяців тому очолив Житомирський обласний осередок партії "Слуга народу".

Іншого «слугу», що не голосував за перерозподіл коштів, Олександра Трухіна — Пушкаренко знає не менше 6 років по "волонтерській лінії". У біографії Пушкаренка на сайті Вікіпедії прямо вказано, що в 2014 році він відремонтував і передав контррозвідці СБУ "безоплатно наданий фермером Олександром Трухіним автомобіль УАЗ".

В результаті комітет прийняв рішення без участі зазначених депутатів. «Які ще питання, повʼязані з будівництвом або архітектурно-містобудівним контролем захочуть заблокувати «слуги» наступного разу — належить зʼясувати вже у вересні, коли в Раді буде в другому читанні розглядатися профільний законопроєкт», — йдеться в статті.

    Реклама на dsnews.ua