• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

Десятки тисяч російських терористів. Коли ГПУ обжене путінський слідчий комітет

На відміну від СК РФ, де придумують провину нашим військовим, Генпрокуратурі треба всього лише якісно підготувати звинувачення, щоб заочно засудити тисячі громадян Росії
Фото: kordon.com.ua
Фото: kordon.com.ua
Реклама на dsnews.ua

В Україні розслідують факти сприяння Слідчим комітетом РФ бойовикам ЛНР і ДНР і вже зібрали докази невинності восьми українських військовослужбовців, проти яких відкриті справи в Росії. Про це повідомили в ГПУ. Там відзначили, що в структурі слідчого комітету росії існує управління з розслідування злочинів, пов'язаних з використанням заборонених засобів і методів ведення війни, яка приваблює до кримінальної відповідальності завідомо невинних громадян України і жорстоко поводяться з ними.

Сам факт збору доказів невинності українських військових - позитивний момент, проте цього замало. Давно відомо, що слідчий комітет РФ займається фейковими розслідуваннями - і не тільки стосовно військовослужбовців. Ще чотири роки тому він оголосив міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова і тодішнього голову Дніпропетровщини Ігоря Коломойського в міжнародний розшук. У Москві їх звинуватили у військових злочинах та застосуванні заборонених засобів ведення війни". Розслідують Следкоме справи і щодо посадових осіб Міноборони і Генштабу України. А історія з визнанням екс-прем'єра Арсенія Яценюка "чеченським бойовиком", за що суд в Єсентуках прийняв рішення про заочний арешт, стала яскравим прикладом використання українських політиків для ведення "гібридної війни".

Слідчий комітет РФ неодноразово ловили на продукуванні фейків щодо наших військових. Можна згадати, як в грудні 2014 року там стверджували, що мають "неспростовні докази" причетності українських ВПС до краху пасажирського літака рейсу МН17 в липні того ж року. І навіть хотіли допитати на поліграфі льотчика Владислава Волошина. Подібні справи в Росії штампують регулярно, їх мета не стільки реально засудити наших військових, скільки створити картинку, що Україна веде "громадянську війну" забороненими засобами. І не тільки для внутрішнього користувача.

У Кремлі чудово розуміють, що рано чи пізно військовий конфлікт на Донбасі закінчиться і почнуться розгляду в судах. Цілком вірогідний міжнародний трибунал за зразком трибуналу по колишній Югославії. На лаві підсудних опиняться ватажки ЛНР і ДНР та їх друзі з Росії типу Гиркина, Бородая і т. п. Нинішня діяльність слідчого комітету росії РФ спрямована на те, щоб у перспективі такого суду не тільки уникнути серйозної відповідальності за підтримку терористів, але і перекласти відповідальність за військовий конфлікт на керівництво України і на наших силовиків. Якщо згадати трибуналу по Югославії, то там засудили не тільки сербів, але і хорватів, боснійців, чорногорців, албанців. СК Росії збирає матеріали для того, щоб створити ілюзію ідентичності югославського конфлікту і війни на сході України.

У нас також збирають факти, що доводять участь російських військових у конфлікті на боці бойовиків, їх предостатньо, проте настав час не тільки архівувати зібрані матеріали, але і давати їм хід у наших судах. Наприклад, відомо, що ГПУ в серпні 2016-го порушила справу проти міністра оборони РФ Сергія Шойгу і ще 17 високопоставлених російських чиновників, але вони досі не засуджені. У теж час в липні минулого року Басманний суд Москви заочно заарештував прокурора Головної військової прокуратури Руслана Кравченко і слідчого з особливо важливих справ Генпрокуратури Вадима Приймачка, які ведуть цю справу.

Простіше кажучи: якщо в ГПУ існує управління з розслідування злочинів, вчинених на тимчасово окупованих територіях, то чому не засуджені заочно тисячі росіян, що воювали на Донбасі? Їх імена відомі, якщо вони є на сайті "Миротворець", тобто і у слідчих Генпрокуратури. Це ж стосується і анексованого Криму: всі військовослужбовці - і колаборанти, і росіяни повинні бути засуджені в Україні за тероризм і оголошені в міжнародний розшук. Також нічого не заважає порушити справи і домогтися судового вироку для слідчих-брехунів із слідчого комітету росії. Як мінімум, після цього вони будуть боятися залишати межі Росії. Так і в плані інформаційної війни це було б сильним кроком. На який наша ГПУ поки не спромоглася.

    Реклама на dsnews.ua