• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Диверсія під назвою "Супутник V". Як Медведчук буде розколювати Україну за допомогою російської вакцини

Зеленському підсовується нібито просте рішення: не потрібно ввозити російську вакцину, потрібно всього лише дозволити її виробництво в Харкові

Віктор Медведчук, Олександр Гінцбург і Кирило Дмитрієв/сайт ОПЗЖ
Віктор Медведчук, Олександр Гінцбург і Кирило Дмитрієв/сайт ОПЗЖ
Реклама на dsnews.ua

Глава політради ОПЗЖ Віктор Медведчук почав нову хвилю піару російської вакцини від COVID-19 і самопіару на ній. Йдеться про вакцину «Супутник V», розроблену спільно НІЦЕМ ім. Гамалії МОЗ РФ і 48-м ЦНДІ міноборони РФ.

8 грудня Медведчук опинився в Москві на зустрічі з директором НІЦЕМ ім. Гамалії Олександром Гінцбургом і генеральним директором Російського фонду прямих інвестицій (РФПІ) Кирилом Дмитрієвим. За результатами зустрічі Медведчук оголосив «про можливість трансферу технології з виробництва вакцини в Україну, а також надання сировини у вигляді клітинної лінії і можливості виробляти цю вакцину на українських виробничих потужностях». Як повідомляється на сайті ОПЗЖ, виробництво вакцини може бути налагоджено в Україні на харківському підприємстві «Біолік».

У звʼязку з цим важливо відзначити три моменти.

Медведчук звʼязався з брехунами

У повідомленні РФПІ про зустріч з Медведчуком йдеться, що «випуск готової форми вакцини на території України вже налагодила одна з провідних фармацевтичних компаній — АТ "Біолік"». Однак саме АТ «Біолік» спростувало цю інформацію. «На сьогодні АТ "Біолік" не підписувало жодних контрактів, не отримувало ніяких трансферних технологій щодо виробництва вакцини "Супутник V" або будь-яких інших вакцин проти коронавірусу і ніколи не виробляло таких вакцин на технологічній базі компанії. АТ "Біолік" проводить виробничу діяльність виключно відповідно до чинного законодавства України, і виробництво будь-якого лікарського засобу можливе лише за умови його державної реєстрації», — йдеться в заяві компанії.

Отже, хтось із них точно бреше. Підозра, звичайно, падає насамперед на російську сторону. Але в будь-якому разі головне те, що один з ключових учасників цього ланцюжка, яким вакцину «Супутник V» хочуть впровадити в Україні, збрехав. І тут закономірно спитати: як можна вірити в правдиву вакцину від брехунів?

Показово, що Медведчук не дає ніяких особистих фінансових гарантій (страховки) на випадок, якщо вакцинація призведе до тяжких наслідків. Тобто він собі напіариться на цій вакцині, а якщо люди, які йому повірять і вакцинуються «Супутником V», виявляться в критичному стані, то витрати на лікування ляжуть на плечі української держави, самих хворих та їхніх родин.

Реклама на dsnews.ua
Российская вакцина от коронавируса "Спутник"
Російська вакцина "Супутник" / EPA/UPG

Спроба розколу України

Насправді дуже схоже на те, що ця схема вигадувалася зовсім не для того, щоб реально просунути в Україні російську вакцину, а для того, щоб ще якомога сильніше розколоти українське суспільство. Яке і без того розколоте на, умовно кажучи, «патріотів» і «ватників».

Зрозуміло, що Кремль має величезний фінансовий і іміджевий інтерес у тому, щоб поширити свою вакцину по всьому світу, тому і поспішає обігнати західних конкурентів. Але у випадку з Україною ці міркування Кремля могли бути відсунуті на другий план.

А на перший план, найімовірніше, вийшли мотиви інформаційної диверсії в Україні. Фактично це спроба розколоти країну за ознакою ставлення до російської вакцини. Щоб головними були аргументи не розуму, а емоцій, «вірю — не вірю». Причому це питання має зачепити всіх українців, бо всіх хвилює власне виживання в умовах пандемії.

І цей план вже реалізується. Ми бачимо, що вже нагнітаються політичні пристрасті по обидва боки — тобто як з боку «патріотів», так і з боку «ватників». Поки що з боку «патріотів» лунають звинувачення головним чином на адресу самого Медведчука і ОПЗЖ, але чим більше буде нагнітатися ця тема, тим вища ймовірність того, що звинувачення поширяться на всіх «ватників». І, навпаки, з боку «ватників» звинувачення можуть поширитися на всіх «патріотів», які, мовляв, за намовою підступного Заходу прирікають людей на загибель і не дають їм врятуватися за допомогою російської диво-вакцини, в яку потрібно просто вірити, бо її благословив сам Путін.

Спроба цугцвангу для влади

Найгірше, що спроба розколу України підкріплюється ще й спробою загнати українську владу в цугцванг. План тут, взагалі-то, простий: поставити владу в становище, коли будь-який вибір буде програшним.

Медведчук уже заявляє: «Ми будемо домагатися виробництва російської вакцини в Україні, незважаючи на істерики посольства США». «Мільйони громадян України сподіваються, що українська влада все-таки проявить здоровий глузд і поставить життя і здоровʼя людей вище за інтереси своїх заокеанських господарів», — так сформульована позиція Медведчука на сайті ОПЗЖ. «Наша політична сила і я, як її представник, зробили все для того, щоб така вакцина не тільки могла бути придбана в Україні, а й вироблялася в Україні в інтересах наших громадян для захисту від коронавірусу, для захисту від пандемії, — говорить Медведчук і підкреслює, що тепер все залежить від Києва. — Мені складно сказати, що буде завтра, післязавтра в питанні того, що ми тут обговорювали і з приводу чого в Росії прийняте рішення щодо передачі технологій виробництва вакцини і сировини, тобто клітинної лінії, для її виробництва. Подивимося на реакцію влади».

Таким чином, українська влада вже знаходить в очах «ватників» образ «ворога народу», «маріонетки Заходу». І така істерика буде тільки посилюватися.

Мета Медведчука і ОПЗЖ — змусити українську владу здригнутися. Їй підсовується нібито просте рішення: не потрібно ввозити російську вакцину, потрібно всього лише дозволити її виробництво в Україні, хоча б на тому ж таки «Біоліку». І не потрібно всіх вакцинувати в обовʼязковому порядку, досить дозволити ризикнути своїм здоровʼямувсім, хто захоче. А для цього достатньо всього лише дозволити схвалення цієї вакцини Держслужбою України з лікарських засобів та контролю за наркотиками. На Банковій зараз напевно знайдуться любителі простих рішень, які запропонують Володимиру Зеленському нібито «витончений вихід»: сказати, що сам він тут не фахівець, що рішення має приймати Держлікслужба, як вона скаже, так і буде.

Якщо українська влада здригнеться і дозволить випуск «Супутника V» в Харкові, тоді, безсумнівно, її чекає атака з боку «патріотів». До того ж можливі ще й масові акції з непередбачуваними наслідками біля самого підприємства. Напевно українську владу будуть публічно звинувачувати в тому, що вона стала співучасницею російської диверсії проти України, оскільки «Супутник V», розроблений міноборони РФ, це ніяка не вакцина, а біологічна зброя. Коротко кажучи, це може стати приводом для звинувачень у зраді серйозніше, ніж формула Штайнмайєра і зірвана спецоперація щодо «вагнерівців» разом узяті.

У підсумку виходить, що за будь-якого варіанту українська влада втрачатиме рейтинг і викликатиме все більшу недовіру — чи то з боку «ватників», чи то з боку «патріотів». У будь-якому разі Кремль буде дуже задоволений таким розвитком подій, ну і Медведчуком, звичайно, теж.

Нинішня українська влада і сьогодні не дуже сильна. А будь-який розкол суспільства, безсумнівно, ще більше її послабить. Тому майбутнє Зе-команди в найближчі місяці дуже залежатиме від того, чи зуміє вона знайти адекватну відповідь на інформаційно-вакцинну диверсію Медведчука.

    Реклама на dsnews.ua