• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

До річниці загибелі Чорновола в МВС розповіли, на якій стадії перебуває справа

Комплексна судово-медична, транспортно-трасологічна і автотехнічна експертиза встановили, що лідер Народного Руху В'ячеслав Чорновіл отримав смертельні травми в ДТП 25 березня 1999 року. Підтвердження інших версій загибелі Чорновола наразі відсутні

В'ячеслав Чорновіл
В'ячеслав Чорновіл / Сергій Лепеха-Хатній
Реклама на dsnews.ua

Про це заступник директора департаменту МВС комунікацій із засобами масової інформації Ярослав Тракало розповів в коментарі Українській правді, передає "ДС".

Напередодні річниці загибелі Чорновола УП поцікавилася станом справ у відновленому в 2014 році розслідуванні обставин загибелі лідера НРУ, зокрема долею комплексної експертизи в цьому розслідуванні.

Тракало повідомив, що експертиза, яка тривала майже 2 роки (31.01.2017 — 29.10.2018), встановила, що пошкодження, які були виявлені при судово-медичній експертизі тіла Чорновола і в ході експертизи останків при ексгумації "сформувалися в результаті травмування пасажира, який перебував у салоні транспортного засобу при зіткненні автомобіля з перешкодою".

"Їх виникнення є переважно результатом дії масивного тупого предмета з переважаючою контактної поверхнею, яким могли бути деталі кузова (салону) до його деформації і надалі частини деформованого кузова автомобіля", — цитує Тракало висновок експертів.

Підтвердження теорії, що Чорновіл був смертельно травмований вже після ДТП, в тому числі версії про пошкодження кастетом, експертиза, відпрацювавши наявні матеріали, не знайшла, однак повністю її теж не виключає.

На питання УП, чи означає це, що розслідування справи вичерпало себе і закрито, представник МВС відповів негативно.

На уточнюючі запитання УП, на якій стадії знаходиться зараз слідство, був допитаний повторно водій "КамАЗа" Володимир Куделя, чи проводилися якісь слідчі дії з ним, і про перспективи розслідування Тракало зазначив зокрема, що під час проведення досудового розслідування Куделя В М. неодноразово був допитаний про обставини ДТП. Однак в подальшому від дачі показань відмовився, мотивуючи тим, що всі обставини події він повідомив раніше і нічого нового додати не може.

"Крім того, відповідно до вказівок Офісу генерального прокурора, зараз ведуться допити судових експертів, які проводили експертизи у кримінальному провадженні.

В даний час досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні триває. Остаточного рішення в ньому не прийнято, оскільки триває проведення слідчих (розшукових) дій. Розслідування цієї справи не є легким враховуючи значний період часу, що сплив з моменту трагедії. Когось із фігурантів вже немає в живих, тому слідчі працюють з тим матеріалом, який є, а його, на жаль, насправді не так багато. Але, безумовно, всі зацікавлені в тому, щоб істина в цій справі була встановлена", — сказав Тракало.

Довідка: В'ячеслав Чорновіл — український політичний діяч, дисидент, журналіст. Загинув в результаті автокатастрофи на трасі "Бориспіль — Золотоноша" 25 березня 1999 року. У 2000 році Чорновіл був удостоєний звання Герой України посмертно.

Представники НРУ з самого початку називали загибель свого лідера політичним вбивством. У вересні 2013 року ексдепутат Григорій Омельченко підтвердив в суді факт існування касети інформації про планування співробітниками МВС вбивства екслідера Народного Руху. 21 січня 2014 року Бориспільський міжрайонний суд закрив справу про загибель лідера Руху В'ячеслава Чорновола. Було прийнято рішення, що оскільки це не замовне вбивство і не політичне вбивство, а лише аварія, то термін дії покарання у цій справі становить 10 років, і оскільки він вже сплив, справа була закрита. У той же час в квітні 2014 року розслідування було знову відновлено. 31 січня 2017 року у провадженні призначили комплексну судово-медичну, медико-криміналістичну і автотехнічну експертизу.

Нагадаємо, в лютому 2018 року журналіст, прессекретар В'ячеслава Чорновола Дмитро Понамарчук заявляв. що у вбивстві Героя України перш за все були зацікавлені ті, хто через його непохитну принциповість не міг отримати собі політичних вигод.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua