• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Донецький аеропорт. Чому бойовики активізувалися під Пісками і Досвідченим (КАРТА)

Реклама на dsnews.ua
Терористи збільшили інтенсивність обстрілу позицій ВСУ в районі Донецького аеропорту, де останнім часом відбуваються важливі події

В останні дні ситуація під Донецьком повільно нагрівається. І мова тут не тільки про бої в районі Ясинуватського блокпоста, але і відновлення бойових дій поблизу Донецького аеропорту. Зокрема, за останню добу по Досвідченому ворог бив з 120-мм і 82-мм мінометів, інформує "ДС" з посиланням на Depo.ua.

Терористи випробовували терпіння наших солдатів, які тримають оборону в Пісках, Досвідченого, "Погоди", поблизу аеропорту та Спартака вже давно. Зокрема, з позиції, обладнаної в школі Спартака, регулярно працювали ворожі танки і артилерія, стріляючи навіть по нашій промзоні. Минулого тижня ВСУ накрили цю ворожу позицію, так само, як і опорник бойовиків в районі ДПС Ясинувата, що був поруч із залізницею і станцією Ясинувата-2.

Позиція в школі в Спартаку

Крім того, нашою армією була відбита спроба ворожого піхотного підрозділу в складі 20 осіб просунутися з боку окупованих Жабуньков до наших позиціях під Пісками. Терористи прикривали цю спробу вогнем з 122-мм артилерії. Спочатку прес-центр штабу АТО повідомив, що терористам вдалося захопити там частину сірої зони, проте згодом це повідомлення зникло з офіційної сторінки штабу АТО в "Фейсбуці" і з'явилося нове, в якому повідомлялося, що захоплення бойовиками позицій - це брехня. Волонтери та куратор "Інформаційного опору" Дмитро Тимчук підтвердили, що був бій, відкинули терористів, а після цього по Пісках били з Спартака, Донецька (Путилівська Роща) і Крутої Балки з мінометів, ствольної артилерії і САУ.

Варто відзначити, що вилазка бойовиків більше схожа на розвідку боєм, ніж на спробу зайняти нові позиції. Оскільки в Пісках і поблизу них зосереджені достатні не тільки для відбиття атаки ворога, але і для короткого і швидкого настання сили наших армійців. Така ж ситуація з нашими силами і в Дослідному. Це дозволяє ВСУ тримати в постійній напрузі передові позиції терористів в районі пожежної частини, південніше злітно-посадкової смуги Донецького аеропорту, а також північніше - в районі РЛС. Ці позиції винесені вперед (особливо РЛС). З них досить часто прилітає з Досвідченому. Прикривають їх бойовики з Жабуньков, а саме з північної окраїни, яка відокремлена від Пісок мінним полем, і власного опорника поблизу Спартака, південніше водойми "Хутір". З Жабуньков досить часто прилітає по наших позиціях в Пісках. У квітні з боку бойовиків навіть лунала інформація, що ВСУ нібито перейшли в наступ і увійшли в Жабуньки, проте поки ніяких підтверджень цієї інформації немає.

Втім, останнім часом у ЗМІ сепаратистів все частіше з'являються новини про збільшення обстрілу з боку ВСУ, що, як відомо, дуже часто є брехнею. Зате активність терористів саме в районі Донецького аеропорту та використання ними ствольної артилерії може свідчити про спробу відкинути нашу армію подалі, оскільки, так чи інакше, для ворога існує загроза втрати позицій в разі нашого швидкого прориву. Наприклад, ВСУ мають плацдарм для того, щоб вийти на перетин Красноармійського шосе і вулиці Стратонавтів, взяти в півкільце Жабуньки. Правда, в таких діях мало логіки без масштабних планів щодо наступу на декількох ділянках фронту.

Реклама на dsnews.ua

Крім того, не варто забувати, що ВСУ тримають під повним вогневим контролем західну частину злітно-посадкової смуги аеропорту і псують життя передових позиціях бойовиків не тільки в ДАП, але і поблизу Спартака. Така близькість не може не виливатися в сутички з використанням артилерії. Зараз ситуація поблизу і в районі аеропорту контролюється нашими військами. Відбувається локальна війна без просувань і захоплення нових позицій. Втім, рано чи пізно, в теорії ВСУ можуть спробувати нав'язати ініціативу з боку Пісок. Так само і бойовики будуть прагнути відкинути наші війська подалі від своїх передових позицій до Досвідченого, крити Піски.

Більше новин про події в зоні АТО читайте на Depo.Війна
    Реклама на dsnews.ua