• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

Допит Цемаха голландцями: Баканов ухилився від відповіді

Реклама на dsnews.ua
СБУ не володіє інформацією про перекваліфікацію Нідерландами бойовика Володимира Цемаха зі свідка на підозрювані

Про це повідомив голова Служби безпеки Іван Баканов, передає "ДС" з посиланням на Depo.ua.

"Ми спілкуємося і, я вважаю, у нас партнерські відносини, зокрема з Нідерландами", - сказав Баканов.

Коментуючи інформацію про те, що Цемах більше не є свідком, а вже є підозрюваним, голова СБУ сказав, що чув цю інформацію в ЗМІ і не може її підтвердити.

На питання про те, змогли слідчі допитати Цемах, Баканов ухилився від прямої відповіді, зазначивши: "Вони зробили все, що могли зробити в тому статусі, який був у цієї людини. Ми були відкриті, надавали будь-яке можливе сприяння в межах чинного законодавства. Все що могли, ми зробили, вони так само".

Баканов позитивно оцінив перспективу того, що Росія погодиться на допит Цемах слідчими з Нідерландів.

"Це про що буде свідчити - чи погодиться чи ні. Я вважаю, що міжнародна коаліція не може бути зруйнована, а тільки зміцниться, оскільки всі розуміють, що відбувається. Ми повинні повернути наших героїв додому, і ми не мали ніякого морального права затримувати цей обмін", - резюмував глава спецслужби.

Нагадаємо, раніше депутат Європарламенту від Нідерландів Каті Пірі повідомила, що прокуратура країни перекваліфікувала Володимира Цемаха, що раніше вважався ключовим свідком у справі про знищення малайзійського літака MH17 над Донбасом, в підозрювані.

Як повідомляла "ДС", Нідерланди просили Росію видати їм Цемаха як ключового свідка у справі МН17.

Разом з тим 11 вересня дочка фігуранта справи про катастрофу МН17 Володимира Цемаха, якого Україна видала Росії в рамках обміну полоненими, опублікувала фото з ним, відзначивши, що вони їдуть додому.

    Реклама на dsnews.ua