• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

"Дорослі хлопчики вирішать": Арестович сказав, чому Кремль зриває обмін полоненими

Реклама на dsnews.ua

Росія шантажує Україну, заявляючи про зрив обміну утримуваними особами до нового року, і сподівається обговорювати питання конфлікту на Донбасі зі США

Про це повідомив радник глави української делегації в Тристоронній контактній групі Олексій Арестович, передає "ДС" з посиланням на "УНН".

"Вони нас шантажують. Це інформаційне забезпечення процесів, які вони проводять. Процеси ці виглядають на теперішній час так, що вони зрозуміли небезпеку, яку несе в собі приход (Джозефа) Байдена і його адміністрації у Сполучених Штатах, і хочуть збити Мінський і Нормандський формат, для того, щоб вийти напряму на перемовини (зі США — ред.), мені здається", — сказав представник української делегації.

Він нагадав, що на даний момент кандидатами на ключові пости в області безпеки в майбутній адміністрації президента США є люди, які "кажуть про санкції, які мають вже не стримувати, а калічити".

"Я так думаю, вони (росіяни — ред.) побачили, що відбувається, зрозуміли, що вони в’язнуть у середовищі, яке створила Україна, Франція і Німеччина. Тому що три поспіль заяви МЗС Франції і Німеччини про те, що Україна робить сильні кроки, що вони нас підтримують, а Росія не підтримує. Майже автоматичне продовження європейських санкцій 10 грудня. Вони все це побачили і вирішили зіграти зі Сполученими Штатами… Для цього їм треба нівелювати Нормандський і Мінський формат, сказати, що Франція і Німеччина не впораються, Україна взагалі провокує. А "дорослі хлопчики вирішать між собою", — зазначив Арестович.

Так, за його словами, позиція української сторони полягає в тому, щоб зустрітися на вищому рівні в Нормандські форматі, і "примусити Путіна до конкретизації".

На думку Арестовича, саме президент РФ має сказати, чи збирається виконувати домовленості, які були досягнуті рік тому в Парижі. З іншого боку, російська сторона не хоче цього, хочуть "вести перемовини на верхньому поверсі, зі Сполученими Штатами".

"Для цього робляться і демарші на перемовинах, і відповідне інформаційне забезпечення, зокрема по дуже чутливих питаннях — обміну полоненими, щоб звинуватити Президента Зеленського і його команду, взагалі Україну, в тому, що ми нехтуємо життям полонених тощо", — підкреслив він .

На питання про те, чи можна зараз говорити про повноцінний зрив "нормандської" зустрічі та обміну утримуваними особами, співрозмовник зазначив, що надія на певний конструктив все ж залишається.

"Ще ні. Це (інформація про зрив — ред.) — шантаж і маніпуляція. Росія завжди робить сценарно, дивиться на декілька сценаріїв одразу. І не виключено, що, наприклад, в останній момент, за дві години до 9 грудня, вийде Путін і виступить "спасителем отечества", який всіх обміняє, про все домовиться, скаже, що "все добре, не переживайте, я все вирішив", — сказав він.

Як повідомляла "ДС", раніше в російських ЗМІ зʼявилася інформація, що до Нового року обміну полоненими між Україною і ОРДЛО не буде.

    Реклама на dsnews.ua