• USD 41.4
  • EUR 45.3
  • GBP 53.8
Спецпроєкти

Двоє іноземців, які переправляли через Україну бойовиків ІГІЛ, засуджені до 10 років в'язниці

Реклама на dsnews.ua

Українським судом до 10 років і 3 місяців позбавлення волі засуджено двоє іноземців, які налагодили канал переправлення терористів в Сирії та Іраку

Про це йдеться в повідомленні пресслужби СБУ, передає "ДС".

Під час досудового слідства встановлено, що двоє уродженців одній із закавказьких країн створили в Харківській області пункт переправлення найманців для міжнародної терористичної організації "Ісламська держава".

Зловмисники в 2013-2015 рр. "брали" учасників ІГІЛ з республік Північного Кавказу РФ, країн Закавказзя та Центральної Азії. Потім вони транзитом через Україну направляли їх в сирійсько-іракську зону для участі в бойових діях на стороні ІГІЛ. Спільники також забезпечували їх фінансами, житлом і документами для виїзду.

Оперативники спецслужби задокументували, що зловмисники постійно координували свої дії з керівниками "Ісламської держави", які перебували в Туреччині та Сирії. Зловмисники регулярно отримували від них фінансову та іншу допомогу для підтримки терористичної діяльності.

Співробітники СБ України встановили, що з жовтня 2013 р. засудженні надавали фінансову і матеріальну підтримку бойовикам для підготовки і вчинення терористичного акту на території однієї з країн Центральної Азії.

Під час обшуків за місцем проживання засуджених і їх транспортних засобів правоохоронці вилучили символіку терористичної організації "Ісламська держава", гранати, вибухові речовини, електродетонатори, короткоствольну вогнепальну зброю та боєприпаси. Також виявлено велику кількість бланків водійських прав і паспортів громадян країн Центральної Азії, РФ, ЄС і України, обладнання для виготовлення підроблених печаток і штампів, диски з фотографіями бойовиків, які використовувалися для виготовлення підроблених документів, платіжних карток банків різних держав.

У ході судового розгляду матеріалів кримінального провадження задокументована СБ України протиправна діяльність іноземців знайшла своє повне підтвердження.

За матеріалами СБУ суд визнав зловмисників винними, зокрема по 1 ч. ст. 258-3 і ч. 2 ст. 258-5 Кримінального кодексу України.

Підтримання обвинувачення в суді здійснювала прокуратура Харківської області.

Довідка: Дії засуджених суперечать чинному законодавству України. Згідно Резолюції Ради Безпеки ООН 1267 (1999) "Ісламська держава" в Іраку і Леванте" (далі - ІГІЛ) є групою, яка відокремилася від міжнародної терористичної організації "Аль-Каїда" і під номером QE.J.115.04 включена до переліку терористичних організацій, який формується Комітетом Ради Безпеки ООН. 29.06.2014 ІГІЛ була перейменована в "Ісламську державу".

Згідно з резолюціями Ради Безпеки ООН 2170 (2014), 2178 (2014), 2199 (2015) діяльність "Ісламської держави" пов'язана з вчиненням численних злочинних терористичних актів, спрямованих на вбивство цивільних осіб та інших жертв, знищення майна, а також культурних, релігійних об'єктів і підрив світової стабільності, призводить до нищівного гуманітарного впливу на цивільне населення, вимушене переселення мільйонів людей і провокування міжрелігійної напруженості, вчинення злочинів проти людства та міжнародного правопорядку тощо.

    Реклама на dsnews.ua