• USD 28.5
  • EUR 34.1
  • GBP 38
Спецпроєкти

Двоє суддів КСУ виступали проти рішення по е-декларуванню

Реклама на dsnews.ua

Конституційний суд України прийняв рішення щодо скасування низки антикорупційних норм та декларування не одноголосно. Дане рішення не підтримали судді Сергій Головатий і Василь Лемак

Про це йдеться в повідомленні на сайті КСУ, передає "ДС".

Відзначимо, скандальне рішення виносила Велика палата Конституційного суду в складі 15 суддів.

Однак суддя Сергій Головатий проголосував проти, оскільки курс на євроінтеграцію України закріплений в Конституції, а, згідно з міжнародними зобов'язаннями, боротьба з корупцією в Україні є одним з головних принципів. Він також посилається на рішення Європейського суду з прав людини, який прийшов до висновку, що декларування активів публічних осіб переслідує легітимну мету, потрібну демократичному суспільству.

Головатий також зазначив, що теза про те, що Нацагентство з питань запобігання корупції нібито контролює судову гілку влади, не має юридичних підстав. Що стосується скасування кримінальної відповідальності за недостовірне декларування, він підкреслив, що стаття 366 (1) Кримінального кодексу передбачала покарання за декларування завідомо недостовірних даних або навмисне неподання декларації.

Суддя Василь Лемак, в свою чергу, не підтримав рішення КСУ, вважаючи, що воно недостатньо обґрунтовано, а частина міжнародних договорів України все-таки є джерелом тлумачення Конституції та її цінностей.

Він також не погодився з оскарженням ідеї криміналізації недостовірного декларування, оскільки світовий досвід свідчить про зворотне. Він додав, що КСУ, приймаючи скандальне рішення, не дав парламенту часу для врегулювання питання, щоб не допустити законодавчої паузи.

Як повідомляла "ДС", 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з питань запобігання корупції. Зокрема, скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів.

НАЗК 28 жовтня о 19:00 у відповідності до рішення КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій.

На засіданні Ради національної безпеки і оборони президент України Володимир Зеленський пообіцяв, що система електронного декларування в Україні буде працювати, а найближчим часом до Верховної Ради подадуть відповідні законопроєкти.

    Реклама на dsnews.ua