• USD 36.6
  • EUR 35.7
  • GBP 41
Спецпроєкти

Ефект Гончарука. Чому рейтинг Зе-влади просів вдвічі

Уряду Олексія Гончарука не довіряють кожні двоє з трьох українців. Це один з головних чинників, що викликали тотальне домінування негативних очікувань у суспільстві
Антирейтинг Зе-влада більш ніж удвічі перевищив її рейтинг. Фото: Офіс президента
Антирейтинг Зе-влада більш ніж удвічі перевищив її рейтинг. Фото: Офіс президента
Реклама на dsnews.ua

Карколомні результати оприлюднив Центр Разумкова. Буквально за два місяці Зе-влада в сприйнятті українців перетворилася з позитивного персонажа в різко негативний, чий рейтинг вдвічі нижче антирейтингу.

У вересні 2019-го, коли тільки почали працювати новий парламент і уряд Олексія Гончарука, 57,2% опитаних вважали, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі, і лише 16,8% - що в неправильному. Можна сказати, що тоді рейтинг Зе-влада більш ніж втричі перевищував її антирейтинг. Баланс позитивних і негативних оцінок склав 40,4% на користь позитивних. Це дуже високий показник не тільки українським, але і за світовими мірками. У суспільстві тотально домінували позитивні очікування.

Пройшло три місяці - і грудневий соцопитування зафіксував помітне ослаблення народного ентузіазму. Частка тих, хто вважає, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі, скоротилася до 44,2%, а в неправильному зросла до 35,8%. Можна сказати, що тоді антирейтинг Зе-влада вже майже зрівнявся з її рейтингом, але все ж поки ще тільки майже. Баланс позитивних і негативних оцінок склав 8,4% на користь позитивних.

І ось тепер минуло ще два місяці. Лютневий соцопитування виявив різку зміну в настроях українців. Частка тих, хто вважає, що події розвиваються у правильному напрямі, впала до 25,4%, а в неправильному - підскочила до 53%. Можна сказати, що антирейтинг Зе-влада більш ніж удвічі перевищив її рейтинг. Баланс позитивних і негативних оцінок склав 27,6% на користь негативних. В суспільстві запанували негативні очікування.

Звичайно, тут було б цікаво подивитися на те, як змінилося ставлення українців конкретно до президента, парламенту, уряду. Центр Разумкова розсудливо дає дані по уряду, але і ці результати досить красномовні.

Виявляється, у вересні довіряли уряду (повністю або скоріше) 56,9% українців, а не довіряли лише 21,8%. Баланс довіри і недовіри склав 35,1% на користь довіри. Це цілком відповідало тотальному домінуванню позитивних очікувань. І ці очікування значною мірою пов'язувалися саме з урядом, яке пообіцяло грандіозний економічний ріст і все таке.

У грудні рівень довіри до уряду впав до 38,8%, а недовіри - зріс до 51,5%. Баланс склав 12,7% на користь недовіри. Тобто недовіра до уряду стало домінувати ще тоді. І це зрозуміло, якщо врахувати, що уряд за перші три місяці встигла продемонструвати явні провали в роботі. Згадаймо несниженные тарифи, неотриманий кредит МВФ, промисловий спад і т. д.

Реклама на dsnews.ua

А в лютому рівень довіри до уряду скоротився до 28%, тоді як недовіри - досяг 64,5%. Це жахливі цифри: уряду не довіряють кожні двоє з трьох українців. Баланс склав 36,5% на користь недовіри. І це, безсумнівно, один з головних чинників, що викликали тотальне домінування негативних очікувань у суспільстві.

Причому тут вже зіграли роль не тільки всякі нові провали уряду, але і його небажання і нездатність як-небудь виправити попередні провали. Платіжки лякають людей ще більше, падіння промисловості прискорився, а кредитів як і раніше нам не дають. Народ розуміє, що райдужні вересневі очікування виявилися безпідставними, і звинувачує в цьому, звичайно ж, уряд, яке не здатне навіть зробити вигляд, що вона щось робить для виправлення ситуації.

Наведемо ще лютневі цифри по прем'єру Олексію Гончаруку. Рівень довіри до нього лише 24,8%, а недовіри - 63,2%. Баланс 38,4% на користь недовіри.

Не варто спокушатися, що гірше не буде. Адже оприлюднені зараз опитування ще не відображають успіхи уряду в боротьбі з коронавірусом.

    Реклама на dsnews.ua