• USD 27.9
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Єгор Соболєв вирішив більше не бути депутатом

Представник "Самопомочі" у ВР Єгор Соболєв пригрозив Президенту, що в разі визнання неконституційним закону про люстрацію він перекваліфікується на повстанця. Але не сказав, чи складе для початку депутатський мандат
Фото: УНІАН
Фото: УНІАН
Реклама на dsnews.ua

"Я публічно попереджаю президента України - якщо закон "Про очищення влади" буде скасовано, як законодавець я більше не буду витрачати час на закони. Я зосереджуся на підготовці нового повстання, яке зупинить реставрацію системи Януковича", - написав "революціонер" Соболєв на своїй сторінці у Facebook. Він також окреслив основні цілі майбутнього "повстання": погані судді, прокурори та есбеушники.

Нагадаємо, сьогодні у Конституційному суді продовжився розгляд справи про відповідність Конституції норм закону про очищення влади. У суді Соболєв заявив, що в разі скасування люстрації відповідь буде такою, якою була на Євромайдані. Але, нажаль, народний депутат не сказав, що у Конституційному суді цей закон опинився через його недосконалість.

Про те, що цей документ проблемний і мотивований політичною доцільністю говорили від самого початку, проте Єгор Соболєв гнув свою лінію і закон було прийнято. Після цього він викликав сумніви у наших західних партнерів, яких таки вдалося переконати в тому, що люстрація в Україні необхідна, проте в закон внесуть зміни. Їх підготували та отримали схвалення від Венеційської комісії. І якби ці зміни Верховна Рада прийняла, сьогодні Конституційний суд нічого б не розглядав і Соболєв не погрожував "повстанням". Тому головному люстратору краще не політизувати процес у КС та навколо нього, а стати двигуном внесення змін до закону його авторства. Доки цього не зробили, "Опозиційний блок" та інші екс-"регіонали" матимуть гарну нагоду корчити із себе "жертв режиму".

Крім того, пан депутат говорить про скасування люстрації в цілому, що не відповідає дійсності. Неконституційними можуть визнати деякі норми закону про очищення влади. То ж у заявах Соболєва спостерігаємо той же синдром, що і в меседжах іншої представниці "Самопомочі" Оксани Сироїд. Тільки вона розповідала, чому не треба приймати зміни до Конституції, а Соболєв - про скасування люстрації. І в першому, і в другому випадку аргументація, на жаль, зводилася до емоцій, а не до правових речей.

І, останнє. Якщо головний "люстратор" заявляє, що більш не витрачатиме час на написання законів, значить, він має скласти мандат. Тому що як законодавець, повинен займатися своєю справою - писати закони і відповідати за свої слова. У "Самопомочі" вже був приклад, коли депутат Андрій Мірошник після скандалу з приватною перепискою про дорогий відпочинок у райському куточку світу склав мандат. Взяв і зробив.

    Реклама на dsnews.ua