• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Екс-чиновники Держгеонадр керують "бек-офісом" "Укрзалізниці" замість Івана Юрика, – ЗМІ

Виконуючий обовʼязки голови правління "Укрзалізниці" (УЗ) Іван Юрик призначив своїми радниками колишніх чиновників Державної служби геології та надр України — Дениса Жегалова, Дмитра Кащука, а також Дениса Пугача, що має відношення до ДПЗКУ, та екс-першого міністра інфраструктури Дмитра Абрамовича, який працював в Держгеонадрах за попередніх урядах. Вони складають основу "бек-офісу" держкомпанії, який приймає реальні рішення з управління підприємством

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомили "Українські новини" з посиланням на інтернет-видання РБК-Україна.

Видання зазначило, що після Революції гідності Мінекології та його "підшефні" структури, в тому числі й Держгеонадра, відійшли за "квотою" коаліційного уряду представникам націоналістичної партії "Свобода". Держгеонадра очолив Дмитро Кащук, який може бути креатурою спонсора партії Ігоря Кривецького.

Одним з головних скандалів, в якому фігурував Кащук, стало розслідування Служби безпеки України про незаконний видобуток бурштину на Рівненщині. За даними журналістів з посиланням на прес-службу СБУ, в серпні 2014 року Кащук та інші співробітники Держгеонадр, разом з посадовими особами ДП "Бурштин України" підписали договори з підконтрольними структурами про геологічне вивчення родовища бурштину, хоча насправді просто незаконно добували дорогоцінний камінь.

Крім того, Кащук також ставили в вину передачу за заниженою ціною родовищ газу в Полтавській і Сумській областях фірм-одноденок.

Разом з Кащуком зі Львова до Держгеонадр переїхав і Денис Жегалов. Журналісти програми "Схеми" зʼясували, що він міг бути причетний до незаконного отримання в розробку Олегівського родовища каменю лабрадориту.

Також Кащук та Жегалов можуть бути причетні до незаконного відчуження золотоносного родовища на Закарпатті, написало видання.

Екс-перший заступник міністра інфрастурктури Дмитро Абрамович, який також зараз прийшов до УЗ, в 2016-2017 роках також працював в Держгеонадрах. "Наші гроші" писали, що він міг бути причетний до роздачі на "пільгових" умовах ліцензій на розробку родовищ оточенню Ігоря Котвицького.

У міністерстві Абрамович вже курирував УЗ. Як чиновник він запамʼятався скандалами із декларуванням дорогих автомобілів та квартир, які згідно формальним доходам, він та його сімʼя не могли собі дозволити. Крім того, журналісти називали його куратором "схеми" з масштабним розкраданням коштів УЗ при закупівлі дизельного палива, а також машинного масла.

Ще одним радником глави УЗ є Денис Пугач. У 2019 році він балотувався до парламенту за списками партії "Сила і честь" Ігоря Смешка.

Пугача також називали "смотрящим" в Аграрному фонді від російського олігарха Олексія Федоровича (у 2018 році фігурував в розслідуваннях НАБУ, був оголошений в розшук), що проживає в Монако, який також інвестує в місцевий футбольний клуб.

Деякий час Пугач був причетний до роботи ЗАТ "Київський електровагоноремонтний завод", зокрема, курирував схему поставок кабельно-провідникової продукції, а також забезпечував підключення сторонніх споживачів до електричних мереж "Укрзалізниці", ймовірно, через власні підконтрольні комерційні структури.

У нинішній структурі УЗ також є як мінімум 2 менеджера, які наближені до премʼєр-міністра Дениса Шмигаля. Це Олександр Заруба, директор з комерційної роботи та логістики УЗ, і Дмитро Романюк, директор з управління взаємовідносинами з органами державної влади. Заруба контролює всю вантажну роботу Придніпровської залізниці, зокрема навантаження щодо Криворізького залізорудного басейну, впливає на систему розподілу вагонів на користь окремих учасників ринку.

Романюк відомий як студент, який кинув яйцем в Віктора Януковича в 2004 році. З 2015 року працював директором департаменту з міжнародного розвитку Івано-Франківської обласної державної адміністрації (ОДА). У 2019 році отримав посаду заступника голови ОДА (головою був Шмигаль).

Також значний вплив на роботу УЗ, за даними РБК-Україна, має Ігор Купранец, колишній заступник голови Національної поліціі, колишній директор департаменту захисту економіки. Незважаючи на звільнення в 2019 році, вважається близьким до Арсена Авакова.

У 2017 році повідомлялося, що Купранец мав відношення до охоронної фірми, яка мала підряди з охорони морських портів. Раніше працював заступником начальника Департаменту по боротьбі з кіберзлочинністю та торгівлею людьми МВС (відповідало, зокрема, за боротьбу з проституцією). Був також заступником начальника ГУБОЗ та керівником Антикорупційного бюро Нацполіціі. Очолював департамент спецрозслідування.

    Реклама на dsnews.ua