• USD 27.8
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Екс-представник України в ТКГ розповів, як росіяни в Мінську "носяться" з "планом Штайнмайера"

Реклама на dsnews.ua
Росія і представники терористичних організацій "ЛДНР" на переговорах у Мінську постійно нагадують про необхідність впровадження "формули Штайнмайера" в ОРДЛО

Про це заявив екс-представник України в політичний підгрупі на переговорах у Мінську Олександр Моцик, інформує "ДС" з посиланням на Громадське.

"Я провів близько 60 раундів в політичній групі за 2,5 роки, і не було такого засідання, щоб Росія і ОРДЛО (так звані "ДНР" і "ЛНР") не ставили питання про підписання формули Штайнмайера", - розповів він.

Моцик додав, що Україна вже багато виконала в межах Мінських угод на "політичному треку", зокрема ухвалила закон про особливості місцевого самоврядування на окупованій частині Донбасу, підготувала зміни Конституції про децентралізацію, а також визначила перелік населених пунктів Донбасу, в яких відбудуться місцеві вибори, якщо Верховна Рада оголосить про їх проведення.

"Тому те, що "формула Штайнмайера" може розглядатися на наступному "саміті "нормандської четвірки", нічого тут страшного немає. Але, розглядатися не так, як каже Росія - в ультимативному порядку", - резюмував він.

План Штайнмаєра - формула, згідно якої окупована частина Донбасу повинна отримати тимчасовий особливий статус під час виборів на цих територіях, які будуть проводитися у відповідності з Мінськими домовленостями, а після доповіді ОБСЄ за підсумками виборів цей особливий статус мають закріпити на постійній основі. Також цей план передбачає поступове зняття санкцій з Росії у випадку прогресу у виконанні Мінських угод.

    Реклама на dsnews.ua