• USD 27.8
  • EUR 32.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Експерт: Столицю позбавлять унікальних лікарень через голову МОЗ Степанова та Київраду

Найближчим часом Київ може втратити два великі спеціалізовані медичні центри – Київську міську клінічну офтальмологічну лікарню "Центр мікрохірургії ока" та Київський міський центр репродуктивної і перинатальної медицини

Реклама на dsnews.ua

Обидві установи хочуть передати Міністерству охорони здоров'я за підтримки міністра Максима Степанова та деяких депутатів Київради.

Про це на своїй сторінці в Facebook заявив керівник аналітичного центру "Третій сектор" Андрій Золотарьов.

До 1 квітня в рамках другого етапу медреформи в Києві повинні були реорганізувати 69 медустанов. До цієї дати вони повинні були провести автономизацию і отримати статус комунального некомерційного підприємства (НКП), яке перебуває у власності місцевої влади. Після цього НКП укладає договір з Нацслужбою здоров'я - саме вона з 1 квітня виплачує гроші за надані послуги. Але керівництво Центру мікрохірургії ока та Центру репродуктивної та перинатальної медицини юридичний статус не змінило.

"Обидва центри - справді унікальні клініки, в яких лікуються пацієнти зі всієї країни. Тут працюють висококваліфіковані фахівці, які рятують дітей і дорослих в найскладніших ситуаціях. Нестачі в пацієнтах клініки ніколи не відчували, хоча регулярно скаржилися на відсутність коштів і зношеність фондів. Ситуація типова для некомерційних спеціалізованих клінік: головлікар - цар і бог, потік пацієнтів ніколи не вичерпається, гроші приходять як з бюджету, так і різних приватних виплат - від часткової оплати послуг через касу до повної конвертації плати за лікування. А це чималі гроші! Не дивно, що директор Центру репродуктивної медицини В'ячеслав Камінський і головний лікар Центру мікрохірургії ока Любов Денисюк реформі не зраділи і переоформляти юридичний статус не стали. Адже контракт з НСЗУ - це абсолютно прозоре фінансування, без необхідності для пацієнта висловлювати свою "подяку" сумою з кількома нулями", - зазначив експерт.

Як говорить Золотарьов, в результаті місто отримало патову ситуацію: два великих спеціалізованих медцентри не отримують фінансування від НСЗУ, оскільки не змінили статус і не уклали контракт, а лікарі через рішення свого керівництва залишилися без зарплати. Проблему довелося вирішувати на рівні Кабміну. НСЗУ поставили завдання фінансувати центри з умовою, що до кінця року вони стануть комунальними.

"Але керівництво центрів така перспектива не влаштовує, тому руками депутатів Київради зараз виконується унікальна операція - обидва центри хочуть передати Міністерству охорони здоров'я. По суті це буде означати, що клініки стануть приватними вотчинами своїх головлікарів, які отримають фінансування з держбюджету і можливість практично безконтрольно вести бізнес, а Київ, який за останні роки влив в клініки мільйони гривень на модернізацію та придбання обладнання, залишиться ні з чим", - попередив Золотарьов.

Як раніше заявив політолог Кирило Сазонов, голова МОЗ Максим Степанов за 3 місяці не зміг представити свою концепцію медреформи.

    Реклама на dsnews.ua