• USD 29.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.4
Спецпроєкти

Еліксир від дурості. Коли Арахамія почне "трахати як слід" фракцію "слуг"

Депутат від "Слуги народу" Ірина Верещук вибачилася за скандали, в які фракція регулярно потрапляє в останній час. Але проблема в тому, що вибачення їх не зупинять
Фото: УНІАН
Фото: УНІАН
Реклама на dsnews.ua

Глава президентської фракції Давид Арахамія днями озвучив свій метод боротьби з вказівками місцевим чиновникам і силовикам зі столиці. "Був прецедент, коли в Миколаєві заходили з обшуками СБУ, новопризначений керівник, в податкову поліцію. І йому казали: "А тобі що, з Києва не дзвонили? Зараз тобі з Києва подзвонять. Ти сюди не ходи". Я тоді всіх зібрав і сказав: "Якщо хтось вам скаже, з Києва вам будуть дзвонити - "туди не йди, це не роби, це не розслідуй", телефонуйте особисто мені, і ми їх трахнем як слід", - розповів Арахамія. Чим викликав бурхливу реакцію в соцмережах. Йому нагадали, що "трахнути як слід" - не його турбота, а відповідних органів, вказувати яким він права не має. Інші ж коментатори рекомендували Арахамии для початку "трахнути" депутатів фракції, якою він керує. Адже кількість скандалів і чвар в Зе-команді зашкалює.

Тільки за цей тиждень самого Арахамию звинуватили в наявності американського підданства, в мережу виклали аудіозаписи про походеньки нардепа Юрія Корявченкова (Юзик з "Кварталу 95") і його колег в Кривому Розі, потім найсильнішим ударом по рейтингу "слуг" і президента стала історія з участю депутата з Рівненщини Романа Іванісова у груповому зґвалтуванні в 1995 р. Якщо ж порахувати всі скандальні історії зі "слугами", то, напевно, вже не вистачить пальців не тільки на руках, але і на ногах. Причому поки зі складу фракції збираються виключити тільки двох - Ганну Скороход та Антона Полякова. По всій видимості, стане третім Іванісов. Але чи складе він мандат, ще неясно.

В четвер в ефірі каналу "1+1" топ-спікер монобольшинства Ірина Верещук вибачилася перед виборцями. "Це негідно, і ми розуміємо, наскільки це важливо, щоб ми відчували відповідальність, і ми відчуваємо таку відповідальність. Але як так сталося, нічого не зробиш", - сказала вона. Зауважимо: сама Верещук активно критикувала бюджет, закон про ринок землі і захищала виключену з фракції Скороход. У підсумку вона пішла з посади представника Кабміну в парламенті. Це, звичайно, не настільки гучні скандали, як, наприклад, з пріснопам'ятної листуванням Богдана Яременка, але внутрішня опозиція серед "слуг" серйозно підточує рейтинг довіри до них.

Тому необхідність, висловлюючись в стилі Арахамии, "трахнути як слід" депутатів-фрондерів назріла, і якщо це не буде зроблено зараз, то далі ситуація лише погіршиться. Для цього можна йти старим випробуваним шляхом виключення з фракції "чужих серед своїх". Однак це не тільки зменшує кількість "слуг", але й не вирішує головну проблему - ніяк не дисциплінує залишилися. Виключені ж стають ворогами крутіше політичних опонентів.

Як можна виправити ситуацію? По-перше, Банкова має публічно карати не тільки окремих депутатів, які провинилися, але і тих у керівництві, по чиїй волі або недогляд пацани "слуги" отримали депутатські мандати. Вже давно зрозуміло, що всі ці люди прийшли не з народу, за кожним хтось стояв, кожного хто рухав. Чи мали місце факти продажу округів. Хто погоджував кандидатуру того ж Іванісова? І тут мова не тільки про приховування судимості. Дивно, але раніше не бачили, що ця людина до "Слуги народу" балотувався в Рівненську облраду від інших партій. Тобто не таке вже й "нове обличчя".

А по-друге, можна використовувати нетрадиційні методи впливу на депутатів. Наприклад, створити свого "Джокера", який щоранку буде відправляти їм на телефон нагадування: у сесійній залі вести листування з повіями - заборонено, розглядати порнографію - заборонено курити, лаятися матом - заборонено зливати секрети пранкерам - заборонено, давати коментарі пресі - тільки після узгодження з Арахамией. Або Корнієнко.

В якійсь мірі це дисциплінує депутатів? Скажімо так: виробиться рефлекс точно. А вже проштрафилися колег можна вішати на дошку ганьби. І доручити цю важливу місію офіційно призначеного "трахальщику".

Реклама на dsnews.ua
    Реклама на dsnews.ua