• USD 27.6
  • EUR 32.5
  • GBP 36
Спецпроєкти

Єрмак - в. о. президента? Хто і навіщо розповів українцям несмішний анекдот

У регіональних ЗМІ поширюється смішний текст про те, як керівник Офісу президента може виконувати обов'язки президента

УНІАН
Реклама на dsnews.ua

Кілька днів тому по безлічі регіональних сайтів практично в незмінному вигляді розійшлася цікава замітка. Процитуємо її повністю (із збереженням орфографії та пунктуації):

"Якщо виникне така необхідність, голова Офісу Президента Андрій Єрмак зможе виконувати обов'язки президента Володимира Зеленського.

За останній рік Єрмак показав себе в якості антикризового керівника, креативного парламентера і надійного члена команди Володимира Зеленського. Про це свідчить і те, що останнім часом Єрмак бере участь у всіх робочих поїздках Зеленського, контролює виконання його вказівок, а також представляє Україну на міжнародній арені в складних переговорах.

У зв'язку з трансформацією політичної системи України, посада керівника Офісу Президента України сьогодні найбільше відповідає тим обов'язків, які покладено на Президента України.

Тому, якщо про це попросить Володимир Зеленський, Андрій Єрмак зможе виконувати обов'язки глави держави і не допустити дестабілізації країни в кризовий період".

Текст явно розрахований на "простих хлопців" з числа виборців "Слуги народу" і Володимира Зеленського, які у вільну хвилинку люблять поговорити про "корабельні сосни", а не про зміст Конституції України. В якій є ст. 112: "У разі дострокового припинення повноважень Президента України відповідно до статей 108, 109, 110, 111 цієї Конституції виконання обов'язків Президента України на період до обрання і вступу на пост нового Президента України покладається на Голову Верховної Ради України".

Якщо ж президент зліг у лікарню або поїхав у відпустку, він продовжує виконувати свої обов'язки сам, і ніякого клерка, навіть керівника свого офісу, попросити про послугу не може. Але такі нюанси "простих хлопців" цікавлять мало.

Реклама на dsnews.ua

Масовість розміщення опусу про Ермаке - виконавця обов'язків президента очевидно натякає на його власний, тобто платний характер. Кому і навіщо може бути цікаво витрачати гроші на такий спам? Можна запропонувати дві версії.

Матеріал могли розміщувати структури, пов'язані з керівником ВП Андрієм Єрмаком, за його ж вказівкою. Якщо прийняти таку версію - це означає, що найближчий соратник Зеленського серйозно дбає про свій імідж, для побудови якого найняв відповідні структури і фахівців-піарників, приклад активності яких ми і спостерігаємо у вигляді розміщеного в регіональних ЗМІ матеріалу. Безумовно, бажання виглядати в очах українців "не першим, але й не другою людиною в українській політичній ієрархії говорить про стрімко зростаючих політичних амбіціях героя публікації.

З іншого боку, замовити розміщення публікації могли недруги Єрмака. Спробувавши таким нехитрим чином вбити клин між Зеленським і керівником його офісу, мовляв, дивись, Єрмак вже бачить себе виконуючим твої обов'язки. Серед опонентів Єрмака, які можуть бути зацікавлені погіршення його відносин з президентом, можна назвати першого заступника керівника ОП Сергія Трофімова, який конкурує зі своїм начальником і дуже незадоволений, що Єрмак намагається одночасно контролювати все, постійно заходячи до сфери відповідальності своїх заступників. Крім того, останнім часом загострилися відносини між Єрмаком і спікером парламенту Дмитром Разумковим з-за того, що перший "завербував" керівника апарату Ради В'ячеслава Штучного, який нібито повідомляє про всі дії Разумкова на Банкову.

Як би там не було, натяків, навіть дуже акуратних, про виконання обов'язків президента не дозволяв собі жоден керівник адміністрацій попередників Зеленського, починаючи від Дмитра Табачника і закінчуючи Віктором Медведчуком. Можливо, скоро в моду повернеться стара бородатий жарт з новими прізвищами - про те, що Зеленський працює президентом в офісі Єрмака.

    Реклама на dsnews.ua