• USD 36.6
  • EUR 40
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Назустріч Путіну. Чому Єрмак або бреше про ОРДЛО, або не розуміє, що це таке

Глава Офісу президента Андрій Єрмак, стверджуючи, що під новими мінськими домовленостями немає підписів представників ОРДЛО або банально бреше, або не розуміє ситуацію, яка склалася на Донбасі
Реклама на dsnews.ua

Каменем спотикання стало неоднозначне заяву Єрмака про створення якогось "консультативної ради за участю представників територій окремих районів Донецької та Луганської областей України".

"Про так званих ОРДЛО в документах не йдеться. Вони підписали протокол як спостерігачі, які присутні на засіданні Тристоронньої контактної групи. Подивіться, як були підписані документи мінського пакета домовленостей: там стоять такі ж підписи, будь ласка, порівняйте", - сказав глава ОПУ на брифінгу за підсумками першої частини екстреного засідання РНБО.

Пізніше, відповідаючи на уточнююче питання журналіста, Єрмак продовжив наполягати на тому, що "як і в пакеті мінських домовленостей ні про які так званих ОРДЛО не йде мови, так і не йдеться про т. зв. ОРДЛО в документі, про який ми говоримо".

"Ми говоримо про представників територій окремих районів Донецької та Луганської областей України", - сказав глава Офісу президента і поспішив піти. Журналіст, що ставила йому запитання, спробувала донести до нього, що "це і є ОРДЛО".

Плутаний відповідь Єрмака стосувався створення т. зв. "консультативної ради" в рамках політичної підгрупи Тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на Донбасі. Глава ОПУ під час брифінгу заявив, що його створення поки тільки обговорюється, але якщо відповідне рішення буде прийнято, то в цей ради увійдуть "представники України, а також представники окупованих територій".

"Це платформа для громадян, які проживають на підконтрольній і непідконтрольною територіях. Рішення ще не прийнято, але сторони зафіксували необхідність і можливість прийняття такого рішення... На останній зустрічі в Мінську учасники ТКГ заявили про необхідність створення консультативної ради у складі політичної підгрупи... як дорадчого органу, який може розглядати питання, погоджені в пакеті мінських домовленостей, і давати свої пропозиції... Хочу підкреслити з повною відповідальністю, що жодних кроків, які сьогодні створювали б правове поле для представників так званих ОРДЛО, їх визнання не існує. Ніяких переговорів про це не ведеться", - сказав Єрмак.

Реклама на dsnews.ua

У свою чергу народний депутат фракції "Європейської солідарності" Володимир Ар'єв звинуватив Єрмака у брехні: "Єрмак - брехун. Він заявив, що під новим мінським документом немає підписів формалізованих представників ОРДО і ОРЛО. Якщо вони брешуть в очі, то і діяти так само нахабно, здаючи Україну.

Після цього брифінгу ознаки свідомої державної зради стали яскравішими. Треба негайно об'єднуватися всім, хто розуміє, що відбувається і до чого це призведе, щоб дати відсіч планам Кремля та їхнім посіпакам в української влади!" - написав він у себе в Facebook.

Ар'єв також опублікував фотокопію протоколу мінських домовленостей, досягнутих на засіданні ТКГ 11 березня, раніше оприлюднену в ЗМІ.

Під час брифінгу Єрмак не оскаржував достовірність опублікованих документів (з їх повним переліком можна ознайомитися тут). У документі серед підписантів значаться такі люди: повноважний представник окремих районів Донецької області (по суті, ОРДО/"ДНР") Н.Ю. Никоноров і повноважний представник окремих районів Луганської області (ОРЛО/"ЛНР"), Н. Дейнего. Таким чином, у протоколі чітко зафіксовано присутність представників бойовиків.

Ситуацію також прокоментував відомий блогер і телеведучий Денис Казанський: "Подивився тільки що короткий брифінг Єрмака з приводу підписаних в Мінську нових документів. Глава Офісу президента навіть не розуміє, що таке ОРДЛО. Стверджує, що в підписаних документах такого поняття немає, очевидно плутаючи цю абревіатуру з "ЛДНР". Каже, що в документах "немає так званих ОРДЛО, а є тільки представники окремих районів", не розуміючи, що це одне і те ж".

"Соромлюсь запитати, а з таким знанням предмета точно варто що-небудь підписувати в Мінську? А то наступного разу їм і "ЛДНР" "російські партнери" впишуть в який-небудь документ, а Єрмак навіть не буде знати, як воно розшифровується", - додав він іронічно.

Трохи зрозуміліше стає сенс пасажів Єрмака, якщо взяти до уваги його перша заява, зроблена на сьогоднішньому брифінгу з приводу "представників ОРДЛО": "протягом усіх років єдиними представниками, які були присутні разом з Україною, ОБСЄ і Росією в якості спостерігачів, це були представники так званих ОРДЛО. Тобто українські громадяни, вимушено проживають на території, яка не контролюється урядом, які зовсім були позбавлені права мати свій голос і висловлювати свою позицію з цих питань".

Можна припустити, що Єрмак навмисно розділяє представників ОРДЛО і бойовиків самопроголошених "ДНР" і "ЛНР", намагаючись представити перших повноважними учасниками переговорного процесу з Києвом. Однак, як відомо, Никоноров і Дейнега є представниками саме квазиреспублик, контрольованих Росією.

Про прагнення нинішніх українських можновладців легітимізувати ОРДЛО в переговорному процесі заявила і колишній представник України в ТКГ, народний депутат Ірина Геращенко. За її словами, "команда Зеленського тактично, разом з командою Путіна, вивела Москви з-під відповідальності і легітимізувала цей бродячий цирк "повноважних представників ОРДЛО", яких у Мінську ганяли мокрими ганчірками".

ДОВІДКА. Окремі райони Донецької і Луганської областей (ОРДЛО) - територія Донецької та Луганської областей, на якій відповідно до Закону України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей" треба ввести особливий порядок місцевого самоврядування. Закон так і не почав діяти, оскільки території досі не перейшли під контроль української влади. Межі територій були законодавчо визначені 17 березня 2015 року на основі лінії розмежування між Збройними силами України та незаконним збройним формуванням невизнаних "Донецької та Луганської народних республік" (ДНР" і "ЛНР") станом на 19 вересня 2014 року (дата підписання Мінського меморандуму). Територія ОРДЛО відокремлена від решти території України контрольно-пропускними пунктами в'їзду і виїзду (КПВВ).

    Реклама на dsnews.ua