• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Єрмак зазначив деякий прогрес переговорів у "нормандському форматі"

В рамках Нормандського формату на рівні політичних радників поки йде обговорення ключових позицій, які дозволили б скласти дорожню карту виконання Мінських домовленостей і припинення війни на Донбасі

Андрій Єрмак
Андрій Єрмак
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив керівник Офісу президента Андрій Єрмак в інтерв'ю телепрограмі "Україна з Тиграном Мартиросяном", передає "ДС" з посиланням на пресслужбу Офісу президента.

Єрмак зазначив, що Україна зробить все, щоб принципи, закладені у Мінських домовленостях, були виконані. Однак, за його словами, "Мінські угоди в тій редакції, в якій вони існують, підписувалися з метою і з розумінням, що у буквальному сенсі виконати їх неможливо".

Керівник Офісу президента нагадав, що Україна є сумлінним прихильником Мінських домовленостей.

"Але ми говоримо правду: якщо візьмемо кожен рядок цих угод — в деяких формулюваннях вже минули всі терміни, протягом яких повинні були бути виконані ті чи інші кроки. Безумовно, в процесі узгодження нової дорожньої карти, нового плану, який повинен базуватися на принципах Мінських угод, потрібно вносити коригування. Сьогодні 2021 рік", — сказав Єрмак.

Він також оцінив переговори в рамках Нормандського формату як досить складні.

"Переговори тривають не менше п'яти-шести годин. Переговори йдуть складно, але все одно прогрес є", — зазначив керівник Офісу президента.

Він підкреслив, що просування переговорів залежить не тільки від України.

Крім цього, за словами Єрмака, дуже важливо, що лінію розмежування на Донбасі відвідали дипломатичні представники держав — західних партнерів: Німеччини і Франції — як учасників Нормандського формату, а також США, Великої Британії, Канади та Швеції.

"Для нас було важливо, щоб вони на власні очі побачили, що відбувається на Донбасі, як Україна виконує свої зобов'язання, як наша країна робить все необхідне для того, щоб підтримувався режим припинення вогню. Це фактичний доказ тієї великої роботи, яку веде наша команда і в Мінській тристоронній контактній групі, і у нормандському форматі", — сказав керівник Офісу президента.

Нагадаємо, раніше керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що Сполучені Штати Америки як стратегічний партнер України можуть зіграти одну з ключових ролей у припиненні війни на Донбасі та поверненні українських територій.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua