• USD 27.9
  • EUR 33.9
  • GBP 39.4
Спецпроєкти

Єрмак заявив про готовність говорити з представниками ОРДЛО, але є умова

Реклама на dsnews.ua
Українська сторона виступає за перегляд складу представників окремих районів Донбасу на переговорах у рамках Тристоронньої контактної групи (ТКГ)

Про це повідомив помічник президента Андрій Єрмак під час виступу в Chatham House в Лондоні, передає "ДС" з посиланням на Новини Донбасу.

На сьогодні учасниками ТКГ є Україна, Росія та ОБСЄ, а члени "ЛДНР" виступають в якості експертів від підконтрольних їм територій.

За словами Єрмака, практично кожен пункт Мінських домовленостей передбачає узгодження з сепаратистами, незважаючи на те, що ОРДЛО не визнані жодною державою, в тому числі РФ.

"Ми не можемо говорити з людьми, яких не визнає міжнародне право, але ми готові говорити з нашими громадянами", - зазначив він.

"Ми хочемо запропонувати, щоб представниками територій були люди, які сьогодні мають якийсь зв'язок, прописку, які мають нерухомість чи бізнес. Тобто мають юридичне підтвердження про те, що вони можуть представляти ці райони. Ми хочемо, щоб ці люди були відомими, такими, до яких прислухаються: спортсмени, діячі культури", - додав помічник президента.

У той же час помічник Зеленського не уточнив, чи узгоджувалося дана пропозиція з РФ і ОБСЄ.

Єрмак зазначив, що до збройного конфлікту в ОРДЛО проживало понад 6 млн чоловік, в той час як сьогодні - близько 1,5 млн осіб.

Як повідомляла "ДС", Єрмак під час виступу в Чатем Хаус в Лондоні заявив, що допускає амністію бойовиків.

    Реклама на dsnews.ua